Termal macun olmazsa ne olur?

Termal macun yok ise; alüminyum folyoyu işlemci yüzeyi kadar büküp, bir kitap ile presleyip, kısa devre olmayacak şekilde işlemci üzerine koyup, fanı takabilirsiniz.

Ben laptopumu çok uzun süredir öyle kullanıyorum hiç sıkıntı olmadı.

0Selam, termal macun olmazsa neler olur? Bilgisayar yavaşlar mı, oyunlarda FPS düşer mi?
Gtx 1070 ekran kartımın termal macunu aşırı kurumuş pek bi işlevi çoktu max 83 dereceye çıkıyordu termal macunu değiştirdim şuan (Arctic mx-4) kullandım max 63 dereceyi geçmiyor işlemci içinde çok fark eder.Termal macun kullanın

Dosya Ekleri

• 20230730_212621.jpg
    20230730_212621.jpg
    114,6 KB · Görüntüleme: 20
  • 20230730_212616.jpg
    20230730_212616.jpg
    123,5 KB · Görüntüleme: 16
Termal macun sürülmezse işlemci yanmaz sadece fazla ısınır tabii bu ömrünü etkiler fakat aşırı yük altında olmamak şartıyla bir süre iyi bir soğutucuyla kullanılabilir.

Yaptığım yorum için "yanlış bilgi" üzerinden ceza yedim. Bunun için şikayet eden ve şikayeti cezaya dönüştüren Moderatör gerçekten boş insanlarmış. Termal macun gereklidir diye yorumun sonunda belirttim. Ayrıntılı şekilde bir kaç olasılıktan bahsettim. Yok ama robot gibi "Termal macun 6 ay da bir değiştirilmeli" gibi ezber mantıksız şeyler yazmam gerekiyordu. Ne boş kişilersiniz ya :)

Termal macun sürülmezse işlemci yanmaz sadece fazla ısınır tabii bu ömrünü etkiler fakat aşırı yük altında olmamak şartıyla bir süre iyi bir soğutucuyla kullanılabilir.
Öyle şeyler yazma canım. Şimdi cahilin biri gider seni şikayet eder sen de "yanlış bilgi" üzerinden ceza alırsın. Sal o tipleri bir şey bildiklerini sanmaya devam etsinler. Bu forum iyice boş olma yolunda ilerliyor genel anlamda :D

Yeni konular

Geri
Yukarı