Termal macun şart mı?

Arkadaşlar selamünaleyküm, ben 1 yıl önce bir PC aldım. İşlemciye termal macun sürmedim sadece kule tipi soğutucu var. Açıkçası biraz da beceremem ve PC'ye bir şey olur korkusuyla sürmedim. Peki bir zararı olur mu işlemciye macun sürmemenin? Lütfen bilginiz varsa yazın çok mutlu olurum.
Sürmeniz gerekmektedir. Tüm işlemciyi kaplayacak şekilde sürün eğer beceremeyecekseniz uğraşmayın zarar verirsiniz.

Arkadaşlar selamünaleyküm, ben 1 yıl önce bir PC aldım. İşlemciye termal macun sürmedim sadece kule tipi soğutucu var. Açıkçası biraz da beceremem ve PC'ye bir şey olur korkusuyla sürmedim. Peki bir zararı olur mu işlemciye macun sürmemenin? Lütfen bilginiz varsa yazın çok mutlu olurum.

Bir senedir bu şekilde kullanıyorsunuz sanırım?
Isılarınız ne alemde?

Termal macun, işlemci yüzeyi ile soğutucu yüzeyi arasındaki havayı doldurarak, işlemcideki ısıyı soğutucuya aktararak ısınmayı optimum seviyede tutar.
Her macunun belli başlı ısı aktarım oranları vardır. Mutlaka sürmeniz gerekiyor!

Kısaca olacaklar 1. işlemcin ısınır.
2. ısınacağı için 1 ila 3 dk arası bir süre ile PC kendini kapatır.
3. kapatmassa dahi işlemcin yanabilir.
Eğer nasıl sürüceğini bilmiyor isen YouTube'da videoları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı