Termal macun sentetik tinerle temizlenir mi?

alperen4ever

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 aydır bilgisayar aşırı ısınıyordu ve termal macunu yenilemeye karar verdim. Termal macun kalıntısını sentetik tinerle temizleyebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Çok dikkatli yapıp uçmasını beklersen bir şey olmayacağını düşünüyorum ama riske atmaya gerek yok. Kredi kartı ile sürtseniz bile çıkar macun kalıntısı.

Merhaba, yaklaşık 2 aydır bilgisayar aşırı ısınıyordu ve termal macunu yenilemeye karar verdim. Termal macun kalıntısını sentetik tinerle temizleyebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
1-2 damlası bile yeterli olur, ama çok kuru olmadığı sürece herhangi bir sıvı kullanmanıza bile gerek yok.
Basitçe bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Eğer solüsyon kullanacaksanız anakarta ya da pinlere gelmemesine dikkat edin.

Çoğunlukla özle servisler zaten sentetik tiner kullanarak bu işi yapıyorlar.
Tek dikkat etmeniz gereken barkod vb. yazılara mürekkebi bulaştırmamanız gerekiyor. Malum, tiner mürekkebi siliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı