Termal Macun sürdükten sonra görüntü gelmemesi

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma termal macun sürdüm. Sonra bilgisayarı açtım ama görüntü gelmedi. Tekrar işlemci soğutucuyu çıkarıp taşmış mı diye baktım ve çıkarırken anakartın üstüne taştı onları sildim. Sonra tekrar çalıştırdım. Açınca 1 kere uzun bip ve 3 kere kısa bip uyarısı verdi ve 2-3 dakika içinde kapandı. Hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, sadece siyah ekran var. Bütün fanlar da çalışıyor. Sorun nedir arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma termal macun sürdüm. Sonra bilgisayarı açtım ama görüntü gelmedi. Tekrar işlemci soğutucuyu çıkarıp taşmış mı diye baktım ve çıkarırken anakartın üstüne taştı onları sildim. Sonra tekrar çalıştırdım. Açınca 1 kere uzun bip ve 3 kere kısa bip uyarısı verdi ve 2-3 dakika içinde kapandı. Hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, sadece siyah ekran var. Bütün fanlar da çalışıyor. Sorun nedir arkadaşlar?

Bende de birebir aynısı oldu ve sonra CPU kablosunu takmadığımı gördüm.

İşlemciyi anakarttan çıkarttın mı?
Hayır, sürerken çıkartmadım. Ama yanlarına taşınca silmek için çıkarttım.
Bip: 1 uzun, 3 kısa.
Hata mesajı: Bellek testi başarısız.
Tanım: 64KB'nın üzerindeki bellekte bir hata ile karşılaşılmıştır.
Kaynak: Bios Hata Sesleri Ve Anlamları
Yani ne anlama geliyor?
bende de birebir aynısı oldu ve sonra cpu kablosunu takmadığımı gördüm.
CPU kablosu dahil bütün kablolar takılı.

İşlemciyi tekrar çıkartıp sokete bakabilir misiniz? Intel ise anakartın pinlerine AMD ise işlemcinin pinlerine bakın yamuk pin olabilir.
Birazdan bakacağım.
Bios pilini çıkartıp 15-20 saniye kadar beklettikten sonra geri takıp deneyebilir misiniz?
Bios pilini çıkartınca statik elektrik durumu olmaz değil mi?

Arkadaşlar anakarta dikkatli bakınca anakartın üstündeki küçük devrelere de macunun bulaştığını gördüm. Sıkıntı bundan olabilir mi?

İşlemciyi kontrol edin önce derim.
İşlemciyi çıkarttım ve baktım. Herhangi bir yamuk pin göremedim. Hatta resmini de atayım.

Ramleri de çıkartıp denedim, farklı ram ile de denedim. Yine olmadı.

Dosya Ekleri

• 20210812_211249.jpg
    20210812_211249.jpg
    104,9 KB · Görüntüleme: 93

Yeni konular

Geri
Yukarı