Termal Macun ve Bakır Blok Temizleme

Tregrast

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben termal macun aldım ancak eski termal macun biraz kurumuş, bunu nasıl temizleyebilirim? (Bilgisayarcıda sürdürmüştüm de sakız gibi bir termal macun koymuşlar temizlemem lazım.)
Bir de bakır blok paslanmış gibi biraz kirlenmiş, baya pürüzlü. Onu nasıl temizleyebilirim yardımcı olur musunuz?

Gerekirse blok ve işlemci-anakart resmini çekebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuruyan macunu eski bir kredi kartı formunda kartla temizleyebilirsiniz. Kalanları da peçete ile çok baskı yapmadan çıkarmayı deneyin.

Fotoğraf ekleyebilirseniz daha iyi yorum yapabiliriz.

Bir kolonya veya birkaç ıslak mendil ile nemlendirip, delici kesici olmayan bir plastik malzeme ile sıyırıp kalanını da Asım'ın dediği gibi bir peçete ile kurulayıp yenisini sürebilirsiniz.
Eğer bu dediğin Laptop değilse fan kısmını çıkarıp blok arasını sadece 1 numara fırça ile temizleyebilirsin eğer çok fazla pas veya kir varsa WD 40 gibi bir pas sökücü ile temizleyip 1/2 dk bekletip sonra fırçalarsanız çözülecektir.
Sonrasında bol su ile yıkayıp kurutmasını mutlaka saç kurutma makinesi ile ıslak yer kalmayacak şekilde kurutup geri takabilirsiniz.
Laptop ise sadece fırça ile temizlemeye çalışın WD 40 gibi şeyler sıkmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı