Termal macun ve termal pad önerisi

MSI GE75 Raider 8SF 240-XTR model laptopum var. Termal macun ve termal Pad'i değiştirmek istiyorum. Termal macun kısmında Cooler Master MasterGel maker almayı planlıyorum. Termal pad ise Arctic fakat kaç mm almalıyım? Önerilerinizi de dikkate alacağım.

@Ali Güngör @Recep Baltaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic Termal Pad'i doğru karar fakat güvenilir bir yerden alın çakmasını çok satıyorlar. Kendi paketi içinde filan gelirse iyi olur. Kaç mm olması gerektiğini sizin bakıp bulmanız gerekecek. Laptoplarda genelde 1MM kullanılır. Ama yine de bakmakta yarar var eskileri çok bozulmadıysa tahmin edebilirsiniz. Boyut olarak ise en az 100x100mm alın ben kendi laptopum için 50x50 aldım yetmedi ne yazık ki az geleceğine fazla gelsin sonra yine kullanırsın.
Noctua çok iyi termal macun fiyatlarına göre tercih edebilirsiniz internetten iletkenlik oranlarına bakarak ve testlerini izleyerek tercih edebilirsiniz.

Macun olarak Noctua öneririm.

Noctua H1 8.5 W/M-K iletkenlik değerine sahipken Cooler Master MasterGel maker 11 W/M-K iletkenlik değerine sahip.

Arctic termal Pad'i doğru karar fakat güvenilir bir yerden alın çakmasını çok satıyorlar. Kendi paketi içinde falan gelirse iyi olur. Kaç mm olması gerektiğini sizin bakıp bulmanız gerekecek. Laptoplarda genelde 1mm kullanılır. Ama yine de bakmakta yarar var eskileri çok bozulmadıysa tahmin edebilirsiniz. Boyut olarak ise en az 100x100mm alın ben kendi laptopum için 50x50 aldım yetmedi ne yazık ki az geleceğine fazla gelsin sonra yine kullanırsın.
Noctua çok iyi termal macun fiyatlarına göre tercih edebilirsiniz internetten iletkenlik oranlarına bakarak ve testlerini izleyerek tercih edebilirsiniz.

Arctic Termal Pad'i doğru karar fakat güvenilir bir yerden alın çakmasını çok satıyorlar. Kendi paketi içinde filan gelirse iyi olur. Kaç mm olması gerektiğini sizin bakıp bulmanız gerekecek. Laptoplarda genelde 1MM kullanılır. Ama yine de bakmakta yarar var eskileri çok bozulmadıysa tahmin edebilirsiniz. Boyut olarak ise en az 100x100mm alın ben kendi laptopum için 50x50 aldım yetmedi ne yazık ki az geleceğine fazla gelsin sonra yine kullanırsın.
Artic ürünlerinin Türkiye tedarikçisi yanılmıyorsam Bilişimport.

Noctua H1 8.5 W/M-K iletkenlik değerine sahipken Cooler Master MasterGel maker 11 W/M-K iletkenlik değerine sahip. Web ortamında ikisinin karşılaştırılmasını bulamadım.

Geri
Yukarı