Termal macun yenileme sonrası işlemci 80 derece

aibrhmckr

Hectopat
Millet laptopumun termal macununu yeniledim, iyi de bir macun kullandım (Thermal Grizzly Krynout Extreme). Ancak tuhaf bir sonuç aldım, bakayım dedim ve stres testine soktum PC'yi. OCCT ve AIDA64 ile yaptım ve sonuç olarak aldığım en yüksek sıcaklık %100 işlemci kullanımında 77 derece oldu. 10 saniye durdu, onda da hemen 76'ya indi. Aldığım en Extreme değerdi bu ve işlemcinin tüm çekirdekleri kullanılıyordu. Ama bir oyuna girdiğimde işlemci 80 dereceyi hemen bulabiliyor. Anlamadım. Emin olmamakla beraber sanki termal macunu yenilemeden işlemcim genelde 80 derece görmezdi. Fazla mı sürdüm az mı sürdüm bilemedim. Bir bilgisi veya tahmini olan varsa yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar kalın sürdünüz ve soğutucu tam oturmamış olabilir mi?
Çok kalın sürmedim ve dağıtarak sürdüm. Ama soğutucu bloğun macunu dağıtacağına güvenerek sürdüm. Oturmamış olacağını sanmıyorum çünkü baya fazla bir vida vardı hepsini vidaladım. Bu arada hani kalın olsa bile o kadar vidalama ile macunun dağılacağını düşünüyorum.
Oyundan çıktıktan sonra eğer ısı hızla düşmüyorsa macun işleminde bir hata muhtemeldir. Güzel yayılmamış veya fan montajında eksik bir nokta olabilir.
26 saniye civarında 50 dereceli sıcaklıklara geri dönüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı