Termal macun yenileme sonrası PC açılıyor ama görüntü gelmiyor

murat8019

Hectopat
Arkadaşlar az önce bilgisayarımın içini açıp anakartı çıkarttım. İşlemcinin termal macununu yenilemek için fakat geri taktığımda bilgisayar açılıyor fakat monitöre görüntü gitmiyor. Faremin ışığı yanmıyor. Sanırım USB portları da çalışmıyor. Görüntüyü HDMI kablosuyla alıyorum normalde. Fakat ona da görüntü gitmiyor. Sanırım bütün portlarım çalışmıyor. Biri yardımcı olsun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ve işlemcinin bağını koparmışsın. Bu video yu izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci pinlerine zarar vermediginize emin olduktan sonra, yani gerekiyorsa tekrar sökme takma yaptıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini gozlemleyin. İşlemci fan vidalarinin çok fazla sıkılması durumunda bazı sorunlara sebep olduğunu okumuştum forumda. Ayrıca sökme takma islemlerinde mutlaka gücü kesip, power düğmesine tekrarlı sekilde 5-6 kesin basarak statik elektrik bosaltin.

İşlemci ye termal macun sürmek için neden anakartı söktünüz ki? Sadece işlemci fanını çıkartarak yapabilirsiniz bu işlemi. Eksik kablo takmış olabilirsiniz veya işlemci oturmamış olabilir, pinleri yamultmuş olabilirsin. Bunlara bir bak derim. RAMleri falan söktüysen doğru yere taktığına emin ol.

Güç kablolarını doğru taktığına emin ol kanka.
Kontrolünü sağladım hepsi takılı.
İşlemci pinlerine zarar vermediginize emin olduktan sonra, yani gerekiyorsa tekrar sökme takma yaptıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini gozlemleyin. İşlemci fan vidalarinin çok fazla sıkılması durumunda bazı sorunlara sebep olduğunu okumuştum forumda. Ayrıca sökme takma islemlerinde mutlaka gücü kesip, power düğmesine tekrarlı sekilde 5-6 kesin basarak statik elektrik bosaltin.
Dediğiniz her şeyi kontrol ettim fakat bir sonuç alamadım. Sanırım sonuç başka bir şeyden.
İşlemci ye termal macun sürmek için neden anakartı söktünüz ki? Sadece işlemci fanını çıkartarak yapabilirsiniz bu işlemi. Eksik kablo takmış olabilirsiniz veya işlemci oturmamış olabilir, pinleri yamultmuş olabilirsin. Bunlara bir bak derim. RAMleri falan söktüysen doğru yere taktığına emin ol.
Malesef bende istemezdim ama işlemci fanı biraz değişik. Tornavidayla ok yönüne çevirme gibi bir şey yok. Ana kartın altından 2 uçlu plastiği iterek çıkıyor. İşlemciyi yerinden hiç çıkartmadım ama yinede bakayım pinlerine. Ramlarıda tekrardan gözden geçireceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı