Termal macun yenileme

legionibellium

Centipat
Daha fazla  
İnternetten orijinal Arctic MX-4 aldım. Ancak nasıl uygulamalıyım bilmiyorum ve işlemcim AMD. Pinini kırarım diye korkuyorum. Bilgisayarcıya götürmeli miyim yoksa kendim mi yapmalıyım?

İnternetten orijinal Arctic MX-4 aldım. Ancak nasıl uygulamalıyım bilmiyorum ve işlemcim AMD. Pinini kırarım diye korkuyorum. Bilgisayarcıya götürmeli miyim yoksa kendim mi yapmalıyım?
Termal macun yenilemek icin islemci cikartmaniz gerekmiyor. Islemciyi soketinden cikartmadiginiz surece pinlere bir sey olmaz.

Pinleri kırarım derken? Masaüstü bilgisayar ise sökün fanı sürün iyice yayın ve düzleştirin ardından takın fanı geri olay bu kadar pek bir zor yanı yok sadece fazla sıkmayın 3-4 tane ufak damla atıp bırakın ardından yayın.

İşlemciyi çıkartmanıza gerek yok, soğutucuyu çıkartıp kalan termal macun kalıntılarını temizleyin, nohut tanesi kadar termal macun sıkıp üstüne soğutucuyu düzgün bir şekilde takın.

Piniyle ilgili bir işin yok macun yenilerken aslında. Hatta işlemciyi yerinden çıkarsan bile dikkatli olursan pinine zarar vermen zor biraz. Sogutucuyu cikar işlemcinin üstündeki ve sogutucunun altındaki macun kalıntılarını temizle güzelce yeni macun sürüp soğutucuyu tak tekrar, bunu yaparken zaten islemcin soketinde takılı kalabilir.

Kendin yapabilirsin, işlemci fanı montaj videolarına bakarak yapabilirsin. Ben kule tipi soğutucu alıp kendim montajlamıştım, ayrıntılı araştırmaları yaparak.

Geri
Yukarı