Termal macun yenileme

Furkan_Demir

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba. Format attıktan sonra olduğunu düşünüyorum. Güç tasarrufu yüksekte olmasına rağmen oyuna girdiğimde CPU hızı 1.60'a düşüyor masaüstüne döndüğümde ise 3.40 GHz oluyor. BIOS fabrika ayarlarına döndürürsem bu olay düzelir mi? BIOS fabrika ayarlarına döndürürsem Windows silinir mi? PC açılır mı? Bu zaman kadar termal macun yenilenmedi termal macun yenilesem düzelir mi?

1 saat Valorant oynadım sonuçlar bu şekilde.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de benzer bir sorunum vardı; ilginç bir şekilde sistemi yüksek performans değil, güç tasarrufu moduna sokunca düzelmişti.

MSI Afterburner'dan oyun içi değerlerinizi atabilir misiniz? Sisteminiz çok ısınıyorsa işlemcinizin performansı düşüyor olabilir.

Benim de benzer bir sorunum vardı; ilginç bir şekilde sistemi yüksek performans değil, güç tasarrufu moduna sokunca düzelmişti.

MSI Afterburner'dan oyun içi değerlerinizi atabilir misiniz? Sisteminiz çok ısınıyorsa işlemcinizin performansı düşüyor olabilir.

MSI Afterburner yükledim fakat ayarlarında ekran kartımı görmüyordu ayarlayamadım. Attığım fototğrafta sıcaklık değerleri mevcut.

Dikkat etmemişim, kusura bakmayın. 70 derece oyun içerisinde iyi bir sıcaklık değeri.

Güç tasarrufu modunu deneyebilir misiniz? Bende de benzer sorun o şekilde çözülmüştü.

Dikkat etmemişim, kusura bakmayın. 70 derece oyun içerisinde iyi bir sıcaklık değeri.

Güç tasarrufu modunu deneyebilir misiniz? Bende de benzer sorun o şekilde çözülmüştü.

Önceden Max 65 derecelere çıkıyordu. Güç tasarruf moduna aldım deneyeceğim.

Güç tasarrufunda denedim fakat hâlâ aynı 1.58'e düşüyor acaba 2 yıl oldu alalı termal macun yenilesem düzelir mi? Önceden böyle bir şey söz konusu değildi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı