Termal macun yenilemeden önce batarya çıkarılmalı mı?

Thorin1904

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba CS:GO'ya girdiğimde CPU sıcaklığım 100 derece ve masaüstündeyken bile 70 derece olduğundan dolayı işlemcinin macununda sorun olduğunu düşünüyorum. MSI Dominator kullanıyorum. Termal macununu kendi başıma yenilememde sorun olur mu? Ve macun sürmeden önce bataryayı çıkarmam gerekiyor mu?

Son düzenleme:
Tabi çıkartmanız gerekli. Patlama riskini geçtim, elektrik çarpma riskini'de geçtim laptop ürecitileri anakarta ulaşılmasını çok zorlaştırıyor. Tahminimce zaten bataryayı çıkartmadan anakartı çıkartamayacaksın.

Eğer bilgisayarın macununu değiştirip verimli sonuç almak istiyorsanız noctua veya arctic MX4 gibi kaliteli macun kullanmalısınız aksi halde çok ta fark eden birşey olmayacaktır.

Eğer bilgisayarın macununu değiştirip verimli sonuç almak istiyorsanız noctua veya arctic MX4 gibi kaliteli macun kullanmalısınız aksi halde çok ta fark eden birşey olmayacaktır.
Zalman ZM-STG2 kullanacağım

Tabi çıkartmanız gerekli. Patlama riskini geçtim, elektrik çarpma riskini'de geçtim laptop ürecitileri anakarta ulaşılmasını çok zorlaştırıyor. Tahminimce zaten bataryayı çıkartmadan anakartı çıkartamayacaksın.
Çok zahmetli bir iş mi ? İlk defa deneyeceğim de. Yani bataryayı çıkardıktan sonra pek sorun olur mu ?

Denendi ve onaylandı. Çok başarılı bir termal macun. :)
Teşekkür ederim daha da rahatladım :D Ancak bir sorum daha var bu MSI notebooklarında genelde bakır bir uzantı oluyor ve işlemcinin üzerinde kalıyor işlemciyle bakır uzantının arasında termal macun kalıyor benim laptopumda bu kısım tam olarak görünmüyor. Bazı vidaları sökerek buna benzer bir kısma ulaşabilir miyim ? Şuan termal macunumun siparişi gelmediği için açmak istemiyorum kasayı sadece sormak istedim.

Not : Her şeyini halletim fan çıkışları ve fanlar epey tozluydu. İşlemciye ve ekran kartına macunu sürüp temizliğini yaptım ancak CS'de yine 80 derecelere kadar sıcaklık görüyorum. Pc'yi ilk açtığımda ise işlemci ve ekran kartı sıcaklığı 33-38 derece arasında değişiyordu.

Eğer çıkarmazsanız olacaklardan kimse sorumlu değil ben becerdim küçük yaşta ilgilenmeye başladım bir laptop elimde kaldı bu şekilde.

15-20 liraya güzel Xigmatek ve Cooler Master macunlar var ben onları tercih etmesini öneririm arkadaşın
tabi ki 20 gramlık çünkü hayat boyu lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı