Termal Macunda W/mK Değeri Yüksek mi İyi Düşük mü?

Elimde daha önceden aldığım bir termal macun var ve 2.4 yazıyor.
2.4 değeri az mı çok mu ? Hangi değerden aşağısı kötü sayılır ? Bu bilgileri de paylaşın lütfen.

20150221_154932.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sıvı oldugu için ısıyı iletmesi bir kenara sürerken anakarta gelirse arızalara sebep olabiliyor. Bu yüzden kaliteli termal macunları tercih etmekte fayda var. Isıyı iletip elektrigi iletmemesi gerekiyor. Ben CM IC Essential E1 model termal macun kullanıyorum. İletkenlik degeri 4.5W \K. Ve bu macun elektrigi iletmiyor. Sürülmesi kolay. Tamamen sıvı değil. Mukoza tabakasında denilebilir. O yüzden 5 liralıkta aynı 30 liralıkta demek pek doğru değil. Genelde en ucuz olanı tercih ediliyor. Belki ısı derecesi olarak 3-4 derece oynuyor oynamıyor ama elektrigi iletmeme konusu önemli. Dikkat edilmesi gereken bir husus bence. Özellikle de benim gibi termal macunu saga sola taşıranlar için.

Bu arada merak ettiğim bir konu var. Termal macunu fazla fazla sürdük sogutucumuzu üzerine yerleştirdik. Fazla macunlar yanlardan dışar taşdı. Temizledik. Bunun herhangi bir negatif yönü var mıdır ? Macunu hibe etmek dışında tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı