Termal macunlar arasındaki fiyat farkı kaliteyi ne kadar etkiler?

Sedatif

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar benim 5 TL'ye almış olduğum bir termal macun vardı. Dedim hem GPU'nun hem CPU macununu değiştireyim dedim fazla bütçe yoktu. 30-40 TL bütçe ile Cooler Master'dan yüksek performanslı adlı HTK-002 aldım şaşırtıcıdır ki 5 TL'lik macun 5 dk sonu 64 derece oldu. Max full yükte ama Cooler Master'a geçince aynı değerlerde 66 derece oldu ben 5 derece düşer diye bekliyorum arttı gariptir. Bir de şaşırtıcı bir şekilde 5 TL'liğin iletkenliği 0.90 K W idi Cooler Master ise 4.5 K W anlamadım kafaya göre mi yazıyorlar bunu? Bu arada macunu yanlış vs kesinlikle sürmedim kusursuz bir sürme yaptım. İnce zar hep olduğu gibi doğru sonuçları görmek için CPU ile soğutucunun temas kısımlarını en az 5 dk pırıl pırıl kolonya ile temizledim. Uzun lafın kısası bu hem 3,4 gram 30 TL 5 TL olup 30 gram olandan ayıran fiyat farkı nedir sadece marka mıdır? Bir de bunu GPU'ya sürsem sıkıntı çıkar mı acaba fabrika macunu kalıplaşmış artık GPU. (X3440 3.5 GHz OC kule tipi soğutucu RX 570)

Son düzenleyen: Moderatör:
En pahalısıyla en ucuzu arasında sistem boştayken 2 derece fark ediyor.
Sistem yük altına bindiğinde kaliteli macunlar arasında 2-3 derece oynuyor. Ancak kaliteli macunla kalitesiz arasında 10 dereceye yakın fark ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki termal macun da kötü bence o zaman, Zalman STG-02 kullanıyorum. Eski termal macunuma göre 8 derece fark ettirmişti, Arctic-MX4 tercih etsen daha iyi olur bence.

Son düzenleme:
En pahalısıyla en ucuzu arasında sistem boştayken 2 derece fark ediyor.
Sistem yük altına bindiğinde kaliteli macunlar arasında 2-3 derece oynuyor. Ancak kaliteli macunla kalitesiz arasında 10 dereceye yakın fark ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamda hocam dediğimle ne alakası var?

Ezbere konuşuyorsunuz. Soru başlığını okudun mu?
Termal macunlar arasındaki fiyat farkı kaliteyi ne kadar etkiler?

Tamamada dostum size şunu diyorum. Bu Cooler Master neden 5 TL'lik ile aynı performansı verdi. Bunu 5 TL'lik macundan ayıran özellik nedir? Ha dandiktir HTK ama neden hem daha az hem daha pahalı (bir de soru başlığını yanlış ifade etmişim çok pardon.)

Tamamada dostum size şunu diyorum. Bu Cooler Master neden 5 TL'lik ile aynı performansı verdi. Bunu 5 TL'lik macundan ayıran özellik nedir? Ha dandiktir HTK ama neden hem daha az hem daha pahalı (bir de soru başlığını yanlış ifade etmişim çok pardon.)
İyi markaların orta seviye ürünleri kötü oluyor malesef, markasından dolayı sadece o fiyatta. Cooler Master'ın pahalı termal macunları cidden iyi fakat böyle vasat termal macunların sadece markasından dolayı fiyatları şişirilmiş olabilir. Sonuçta Cooler Master 5tl'ye termal macun satmaz ama her bütçeyi düşünmek zorunda bu yüzden böyle yapıyorlar demek ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı