TFT panel sorun yaratır mı?

Simien

Hectopat
Merhaba, evde Android ürün olsun, yapamadıklarımı onda yapayım, arabada da multimedya ekranı olarak kullanırım düşüncesiyle ucuz fiyatlı tablet arayışına girdim. Samsung Galaxy Tab A9+ fiyatıyla, güncel olmasıyla, ekran bölünmesiyle hoşuma gitti ancak ekran da benim için önemli bir konu. Renklerin canlılığı ekranın parlaklığı özellikle araçta kullanacağım için önemli. Sizce bu tabletin ekranından dolayı araç içerisinde sorun yaşar mıyım? Daha önce hep IPS ekran kullandım. IPS-TFT farkı o can sıkacak kadar fazla mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey değil mi ikisi?

Sadece TFT Samsung kullanıyor IPS panelin gelişmiş hali olabilir.

Ya da tam tersi.

Bildiğim kadarıyla IPS panel TFT panele göre daha canlı renk sunuyor. Ayrıca görüş açısı da IPS panel TFT panele göre daha iyi bildiğim kadarıyla ama panel türlerini bayağıdır araştırmadım değişen bir şeyler var mı? Samsung bu işi çok daha iyi yapıyor mu?

Yani aslında oturup oyun oynayacağımı ya da film izleyeceğimi düşünmüyorum. Google maps, Spotify ve birkaç APK(TV'ye yansıtarak) araç içerisinde de çok güneş almayacak bir bölgede duracak zaten. Ekteki gibi aşırı bir fark olmayacaksa almayı düşünüyorum.

1714736037128.png

Geri
Yukarı