Termal Macunların Son Kullanma Tarihi Var mı?

Bence yoktur, kuruduğu zaman biter. Ama ben senede bir değiştiriyordum eski sistemimde (benim ki biraz takıntılık tabi) şuan bilgisayarım yok :D

Bence sağlıklı olanı 2-3 senede bir değiştirmektir. Ne sürekli değiştirmek gerek ne de çok bekletmek...

Var. Uzun süre bekleyince eskisi kadar iyi performans vermiyor. Ama kullanılamaz hale gelmiyor sanırım. Bu süre ortalama 6-8 yıl arası sanırım. Kaynağım yok, ancak burada öyle okudum.
Tecrübelerime dayanarak dediklerinize katılıyorum. Tarihi yok fakat zamanla performansı azalıyor.

Net cevap veriyorum tecrübeyle sabit; SKT vardır.
yaklaşık 15 yıl önce bir teknik serviste çalışırken 45grlık küçük kavanozda termal macun vardı. Yaklaşık 4-5 aydır bazen, bazı oyunlarda, bazı durumlarda FPS düşüşleri yaşıyordum ve tek sebebi CPU ısısıymış. Yani şuraya getiriyorum; Board ve CPU 7 ay önce aldım ve yaşadığım hüzünlü durum budur. Yani asla katı kurumuş değil macun ama soğutma özelliği resmen sıfır.

Net cevap veriyorum tecrübeyle sabit; SKT vardır.
yaklaşık 15 yıl önce bir teknik serviste çalışırken 45grlık küçük kavanozda termal macun vardı. Yaklaşık 4-5 aydır bazen, bazı oyunlarda, bazı durumlarda FPS düşüşleri yaşıyordum ve tek sebebi CPU ısısıymış. Yani şuraya getiriyorum; Board ve CPU 7 ay önce aldım ve yaşadığım hüzünlü durum budur. Yani asla katı kurumuş değil macun ama soğutma özelliği resmen sıfır.
Sizin anlattığınız belirtiler macunun tarihi ile alakalı değil bence. Kalitesiz macun olduğundan iletim yapamamış ve cpu aşırı ısınmış. Kaliteli macunlar kavanozda değilde çok daha minimal ambalajlarda, küçük tüplerde oluyor sanırım.

Geri
Yukarı