Termal macunu ıslak mendille silmek zararlı mı?

Ahmetens

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Takılan bir şey var sormak istedim.
Ben yaklaşık 50 kere termal macun değiştirdim, laptop masaüstü işlemcisi ekran kartı vs ama her seferinde ıslak mendil+peçete ile temizliyorum ve her seferinde silme işlemini çok sağlam yaptığım halde o ilk bakır rengini alamıyorum.

Acaba ıslak mendil ile silinmemesi mi gerekli termal macuna temas eden bakır kısmı?
Rengi bayağı seyreliyor.

Ben de buna istinaden gittim izopropil alkol aldım yüzde 99.9 saflığında bunumu kullanayım? Yoksa ıslak mendilden devam mı, öneriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık 50 kere termal macun değiştirdim, laptop masaüstü işlemcisi ekran kartı vs ama her seferinde ıslak mendil+peçete ile temizliyorum ve her seferinde silme işlemini çok sağlam yaptığım halde o ilk bakır rengini alamıyorum.

Acaba ıslak mendil ile silinmemesi mi gerekli termal macuna temas eden bakır kısmı?
Rengi bayağı seyreliyor.

Ben de buna istinaden gittim izopropil alkol aldım yüzde 99.9 saflığında bunumu kullanayım? Yoksa ıslak mendilden devam mı, öneriniz nedir?

Evet silebilirsin ama macun kurumuşsa zor çıkar.

Rengi bayağı seyreliyor.

İzopropil alkol ile temizlemeniz en doğru tecih olacaktır.

Zaten en etkili yöntem izopropil ile silmek hocam. Peçeteye döküp silin gitsin.
Ama bakır zaten yumuşak bir metal olduğu için zamanla deforme olması normal bana kalırsa.

Geri
Yukarı