Termal macunu uzun süredir değiştirmemek soruna neden olur mu?

ScrabyN

Centipat
Daha fazla  
Termal macunumu bayağıdır değiştirmedim. Bilgisayarımın ekranı gidiyor fanları hızlanıyor. Bu termal macundan dolayı olabilir mi?

Termal macunumu bayağıdır değiştirmedim. Bilgisayarımın ekranı gidiyor fanları hızlanıyor. Bu termal macundan dolayı olabilir mi?
Yük altında ve boşta olan durumlarda sıcaklığa bak. Eğer bilgisayarınız ısınıyorsa otomatik olarak fanlar soğutmak için rpm hızını artıracaktır, buda performans düşüklüğüne sebep olacak.

Ekranın gitmesinden kastın PC kapanıyor mu?
Fan hızlanmasının sebebi akıllı fandan dolayıdır. Sıcaklık yükseldikçe hızını arttırır soğutunca azaltır.
Termal macun uzun süre değiştirmediysen fan hızında etkili olabilir. Olmadı manuel ayar yapabilirsin fan hızına.

Fanların normale göre daha hızlı dönmesi cihazın ısındığını fan temizliği ve bakımının yapılması gerektiği anlamına geliyor. Termal macun değişimi ve fan temizliği yapmalısınız. Ekranın gidip gelmesi farklı bir olay.

Ekranın gitmesinden kastın PC kapanıyor mu?
Fan hızlanmasının sebebi akıllı fandan dolayıdır. Sıcaklık yükseldikçe hızını arttırır soğutunca azaltır.
Termal macun uzun süre değiştirmediysen fan hızında etkili olabilir. Olmadı manuel ayar yapabilirsin fan hızına.
kasa açık kalıyor fakat ekran gelmiyor
Fanların normale göre daha hızlı dönmesi cihazın ısındığını fan temizliği ve bakımının yapılması gerektiği anlamına geliyor. Termal macun değişimi ve fan temizliği yapmalısınız. Ekranın gidip gelmesi farklı bir olay.
ekran git gel yapmıyor kasanın fanları bi anda hızlanıyor ekran gidiyor kasa açıkken ekran gelmiyor pc yi resetleyince düzeliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı