Termal macunu yenilenen sistem markadan sonra siyah ekranda kalıyor

Toprak CryCup

Hectopat
İşlemci termal macun yenileycektim; ekran kartını, RAM'i ve HDD'yi söktüm, işlemcinin fanını cikarttim, termal macunu sürdüm, her şeyi geri taktım; bilgisayar açılıyor, güç geliyor, ekran ilk başta geliyor, anakartın markası yazıyor, geçiyor, birkaç yazı yazdıktan sonra siyah ekranda kalıyor.

Macunu fazla sürüp taşırmış olabilirsiniz. Söküp kontrol edin.

Macunu koyarken çok az kenarına taşımıştı alamamistim. O sorun yaratır mi?

Hocam çıkan yazıların fotoğrafını atabilir misiniz? Tahminimce HDD kablosunu tam takamamış olabilirsiniz.

Bilgisayar açıldığı zaman anakartin modelinin ismi çıkıyor. Sonra işte tam normal olarak başlat tarzı yazılar geldiği anda ekran kararıyor öyle kalıyor.

RAM gibi duruyor bence HDD de olabilir kontrol edin belki tam oturmamıştır vs.

RAM'i çıkartınca bilgisayar otomatik kapanıp açılıyor ha bire. HDD'yi de BIOS'tan kontrol ettim, görüyor markasını falan görüyorum BIOS'ta.

Macunu koyarken çok az kenarına taşımıştı alamamistim o sorun yaratır mi?

Yaratmaz olur mu 1 ay once başıma geldi PC açılırken siyah ekranda kalıyordu. Komple çıkarıp ekrafını alt kenarlarını iyice temizlemen lazım işlemcinin kenarlarında ufak kucuk sarı noktalar var o noktaların 1 tanesinin bile üzerine taşınca PC açılmıyor bizzat başıma geldi.

Yaratmaz olur mu 1 ay once başıma geldi PC açılırken siyah ekranda kalıyordu. Komple çıkarıp ekrafını alt kenarlarını iyice temizlemen lazım işlemcinin kenarlarında ufak kucuk sarı noktalar var o noktaların 1 tanesinin bile üzerine taşınca PC açılmıyor bizzat başıma geldi.
Cikarttim her yerini temizledim hiç bir şey kalmadı ama aynı sorun hala devam ediyor

Termal macunun sorun yaratmaması lazım, sonuçta iletken bir madde değil kısa devrede yaptırmaz sorun başka şeyden kaynaklı olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı