Termal macunun önemi

Yer
İzmir buca
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 15 TL'ye çankayada termal macun aldım ekran kartımın fanını temizlerken macun bittiğini gördümüştüm termal macunsuz GTX 960 STRIX ekran kartı 95 94 derecelerde %5-%1 kullanımda arasında bu ısıdaydı şimd ise boşta fan devri %20 36-34 derecelerde işlemcimde R3 1300X 60-50 derece arası gidip geliyordu, şimdi ise 30-45 arası yani kötü bir termal macun hiç olmamasından daha iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Değerler belli ediyor.

Elbette fanın yüzeye ısıyı verebilmesi için termal macun gerektir ve termal macunların bu ısıyı iletebilitesini kalitesi belirler.

Arkadaşlar 15 TL'ye çankayada termal macun aldım ekran kartımın fanını temizlerken macun bittiğini gördümüştüm termal macunsuz GTX 960 STRIX ekran kartı 95 94 derecelerde %5-%1 kullanımda arasında bu ısıdaydı şimd ise boşta fan devri %20 36-34 derecelerde işlemcimde R3 1300X 60-50 derece arası gidip geliyordu, şimdi ise 30-45 arası yani kötü bir termal macun hiç olmamasından daha iyidir.

Macun kalitesi, dayanma süresinden, yapısından, sıcaklık iletimi gibi vb. değerler ile tespit edilir. Kaliteli macun dersen bunun üzerine macun görmedim ben:

4-5 sene once aldigim bilgisayarda 1 kere bile termal macun yenilemedim. Canavar gibi ve isi degerleri bosta 40 derece.
Arttırıyorum ve amacı Render olan ı7 3770 bilgisayarın termali 7 sene yenilenmedi.
Valla sıcaklık uygulaması kullanmadım ama her şey hala sağlam :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı