Termal pad mi, yoksa termal macun mu?

grkmIssvr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarın termal macununu değiştircem termal macun alacaktım ama internet termal pad'te gördüm. Hangisi daha iyi, sıcaklık farkı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal pad ekran kartındaki GPU harici materyallerin soğutmasında kullanılıyor diye biliyorum. GPU ve CPU için Termal macun kullanılıyor. Termal macun olarak ta ANTEC FORMULA6 kullanıyorum ve gayet başarılı bir macun olduğu için de tavsiye ediyorum.

Termal pad VRM'leri ve bellekleri soğutmak için kullanıyor. GPU'da ise termal macun kullanılır. Termal pad GPU ile bakır boru arasındaki ısı iletimini tam olarak sağlayamaz. Termal macunun ısı iletimi daha yüksek olduğundan GPU üzerinde termal macun kullanılır.

bir makine mühendisi olarak ısıtma ve aerodinamik alanıyla ilgileniyorum ve

termal macunun daha efektif soğutma sağlıyacağını düşünüyorum

iki plaka arasında maksimum temas sağlanır.

termal macunun amacı zaten arada oluşabilecek hava boşluğunu ortadan kaldırıp maksimum ısı iletimini sağlamaktır.

termal pad de ise yine bu boşluk kolaylıkla oluşabilmektedir.

eğer oc ile uğraşacaksanız gümüş yada bakır alaşımlı termal macunları öneririm

ve kesinlikle en iyi iletken altın değil gümüştür arkadaşlar bu yanlışa düşüp altın alaşımlı termal macun almayın paranız boşa gider ..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı