Termal Ped Mi, Termal Macun Mu?

• Konuyu başlatan No44
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 15B
Resimde görünen yerde ben söktüğümde termal ped vardı ve ben bu termal ped yerine ucuz bir termal macun uyguladım. Fanın metali ile arasında boşluk kalmış olabilir sizce bu sıkıntı teşkil eder mi? Boşluk kalması veya oraya termal macun sürmek. Son olarak başka bir konuda program ile fanın hızını ayarlama varmış diye bahsedilmişti. Bu konu hakkında bilgi ve program tavsiyesi verir misi
Resimde görünen yerde ben söktüğümde termal ped vardı ve ben bu termal ped yerine ucuz bir termal macun uyguladım. Fanın metali ile arasında boşluk kalmış olabilir sizce bu sıkıntı teşkil eder mi? Boşluk kalması veya oraya termal macun sürmek. Son olarak başka bir konuda program ile fanın hızını ayarlama varmış diye bahsedilmişti. Bu konu hakkında bilgi ve program tavsiyesi verir misiniz?

Eki Görüntüle 392715

Biraz geç olmuş sanki.

Olsun başkalarına faydası olur kanka.
Konu başlığı sorulan sorulara ve cevaplara az uysada, en azından termal macun olan yere termal ped takılamayacağı, termal ped takılan yere de termal macun sürülemeyeceği anlaşılmıştır umarım.

Ama yine de en iyi hangisidir? Termal macun mu? Termal ped mi? Diye cevap arayan var ise de, "En iyi Termal (ped veya macun farketmeksizin), xW/MK değeri, yani iletkenliği en yüksek olandır. En az ise, 8w/MK tavsiyemdir." diyerek noktalamış olalım.

Google dan gelenler yararlanmış olsun.👍

Son düzenleme:
Macun çok küçük boşlukları doldurmak için kullanılır. Soğutucu ve soğutulacak yüzey iyi hizalanmış olmalı ve sabit kalmalıdır. İletkenliği daha iyi olsa da her alanda kullanılamamaktadır. Pad ise soğutmanın çok kritik olmadığı ama desteklenmesi gereken yerlerde kullanılıyor genelde. Birbirine kusursuz şekilde temas edemeyecek, esnemelerin olabileceği ve boşluğun biraz daha fazla olduğu alanlarda tercih ediliyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı