Termal Pad yerine Termal Macun kullanılabilir mi?

xelarmen

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar.
Laptopuma bakım yapacağım lakin termal padim yok. Onun yerine termal macun kullanırsam zarar görür mü? Bu arada padler bakır ısı borusunun altına konumlandırılmış bileşenlerin üstünde.
Var olan macunu ıslak mendil ile temizleyip temas edeceği noktaları biraz termal macun ile kaplasam işe yarayabilir mi? Termal pad pahalı değil lakin internetten almam gerek. 1 hafta sonra gelecek ve 1 hafta sonra da ben olmayacağım. O yüzden alternatif çözüm bulmaya çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun nasıl bir yapıda olduğunu bilemiyorum. Soğutucunun ve termal padlerin nasıl bir konumda olduğunun fotoğraflarını paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım. Termal pad esnek bir yapıdadır ve soğutulması gereken çipleri hacim olarak kavrayan elastik yapısı var. Termal macuna uygun bir soğutma bloğuna sahip olmayabilirsiniz.

Laptopun nasıl bir yapıda olduğunu bilemiyorum. Soğutucunun ve termal padlerin nasıl bir konumda olduğunun fotoğraflarını paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım. Termal pad esnek bir yapıdadır ve soğutulması gereken çipleri hacim olarak kavrayan elastik yapısı var. Termal macuna uygun bir soğutma bloğuna sahip olmayabilirsiniz.
Hocam işlemcileri temizledim termal macunla güzelce kapladım. Termal padlerin üstünü ıslak mendil ile temizledim ve az miktarda termal macun sürdüm. Şuan hiç bir sorun yok cihaz gayet iyi soğuyor. Öne çıkar

Kullanılabilir. Termal iletkenliği olan çiplere zarar vermeecek herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Yeterki çıkarması zor olmasın. Gidip diş macunu sürmeyin sonra. :D Termal macun, termal padin daha çok ısı iletebilen halidir. Kullanılır. Dışına da taşırsanız sorun teşkil etmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı