Termal soğutucu ped önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda teknisyen hocamız gerçekten tam olarak ne olduğunu anlatmaya çalışmış.
Termal değişim yapacağım diyerek kartı mahfedenlere bende çok denk geldim.
100 liralık termal macun alıp, 5 liralık termal pad alıyorlar ve kartı mahvediyorlar.
Lütfen bu tarz pahalı kartlarda, böylesine kiritik konuları iyice araştırıp uygulamak gerekiyor.

Dediğiniz gibi hocam ne alsam işime yarar yani öyle bir durumdayım. Ne yapmalıyım?
En başta sormamız gereken soruyu yine en sona bıraktık suç bizde, neyse şimdi değişim kararına gelmeden önce VRAM sıcaklıklarının yüksek olduğuna nasıl karar verdiniz ? Hangi program ile baktınız mesela ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda teknisyen hocamız gerçekten tam olarak ne olduğunu anlatmaya çalışmış.
100 liralık termal macun alıp, 5 liralık termal pad alıyorlar ve kartı mahvediyorlar.
Lütfen bu tarz pahalı kartlarda, böylesine kiritik konuları iyice araştırıp uygulamak gerekiyor.
Tam da bu adamdan duymuştum işte :D .

Hocam dediğim gibi bende önermiyorum.
Yedekte 1660 Ti ekran kartlı PC im var termal macun dışında pedler daha uzun süreli hatta ömürlük diyebilirim.

Hocam dediğim gibi bende önermiyorum.
Yedekte 1660 Ti ekran kartlı PC im var termal macun dışında pedler daha uzun süreli hatta ömürlük diyebilirim.
Dediklerinize kesinlikle katılıyorum aslında, bu işlerden anlamayan birisi için daha kötü sonuçlar doğurabilir ama biraz araştırmayla yapılamayacak bir işlem değil, chipset fırınlama yada MOSFET değişimi gibi çok teknik bilgi isteyen bir işlem değil, termal macun ve padler yenileniyor sadece.

Arkadaş sıcaklık problemi olduğundan bahsetmiş, eğer gerçekten öyleyse bu devirde ekran kartsız kalmaktansa ben yine de değişim taraftarıyım, en kötü sağlam bir bilgisayarcıya malzemeleri götürür yaptırır.

Merhaba, ekran kartımın termal pedlerinin değişme zamanı geldi ve geçti. Şimdi hangi termal pedi almam gerekiyor hiçbir fikrim yok, yardımcı olur musunuz?

Termal pedlerde ne gibi sorun var neye dayanarak değişmem gerek diyorsun
Pede hiçbir şey olmaz
Termal macun yenile yeterli kaliteli termal grizzy markası alabilirsin.

Termal pedlerde ne gibi sorun var neye dayanarak değişmem gerek diyorsun
Pede hiçbir şey olmaz
Termal macun yenile yeterli kaliteli termal grizzy markası alabilirsin.
Termal macunu zaten değiştirdim Arctic MX3 ile. Macunu yenilerken kartı açıyoruz sonuçta, pedler soğutma bloğuna yapışmıştı ve şans eseri altlarını gördüm, simsiyahtı, normal bir şey olduğunu sanmıyorum.

Termal macunu zaten değiştirdim Arctic MX3 ile. Macunu yenilerken kartı açıyoruz sonuçta, pedler soğutma bloğuna yapışmıştı ve şans eseri altlarını gördüm, simsiyahtı, normal bir şey olduğunu sanmıyorum.
HWiNFO ile baktığında sıcaklıklar kaça derece gözüküyor VRAM özellikle ?

Piyasada ucuza bulunan termal padlerin yarardan cok zararı var. Mumkunse ellemeyin, ondan sonra kartın PCB'si yamulabiliyor, bazen geri donulemez sonuclar elde edebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı