Terminal sistem bilgisi ekran görüntülerimizi paylaşalım

Bu site güzelmiş. Benim de yapasım geldi bir şeyler. Nasıl yapılıyor @The Anorak? İsteyenlerle beraber çalışma yapabiliriz.

Bu sitedekileri nasıl kullanıyoruz?
Mojave ile birlikte gelen dinamik wallpaper özelliği gerekiyor. Sanırım şu an sadece macOS 10.14 ve üstünde var.
Bir kaç yöntem var. Bazıları baya karmaşık. HEIC dosyası içerisindeki fotoğrafları indexlemek için XML vs oluşturmak gerekiyor. Ben sitenin kendi sunduğu "maker"ı kullandım. PNG, JPG, BMP veya HEIF formatında 15 MB'yi geçmeyecek şekilde fotoğrafları yükleyebiliyorsunuz.
Geçişler 2 türlü;
  1. Konuma göre; (güneşin konumu); (Enlem, boylam vs işin içine giriyor. Harita mühendisi olmadığım için uğraşmadım.)
  2. Saat göre sabit; (12.00 ile 13.30 arası 3. fotoğraf. 13.30 ile 15.00 arasıda 4. vs diye sabit değerler. Benim de kullandığım)
Bir tane aydınlık bir tane de karanlık kapak fotoğrafını seçip yükle diyorsunuz. Site kendi üzerinde hem birleştiriyor hem de yayımlıyor.

Sosyal'de FreeBSD kullanan ve tavsiye eden olacak mı diye düşünüyordum hep, neyse ki yalnız değilmişim. PlayStation'un Orbis OS işletim sisteminde taban olarak ve macOS'ta kısmi olarak kullanılıp güçlerine güç katan işletim sistemidir kendisi. Source derleme gibi işlemlerde daha iyi çalışan bir işletim sistemi daha kullanmadım. Kişisel bilgisayarda kullanmıyor olsam da kararlı, hızlı ve kale gibi güvenli çalıştığı sürece yıllarca sunucuda kullanacağım gibi görünüyor.

Hayır.

Build hızı temelinde hepsinde aynısının laciverti, sorun hız değil. Sadece lisans. BSD'nin GPL'si yok.

Playstation ve Apple hayvan gibi katı firmalar olarak Linux çatalından devam etseler GPL ile uğraşacaklar ve OS'un kendisi dahil olmak üzere tüm araçlarını açık kaynak olarak yayınlama mecburiyetine gireceklerdi. BSD kullanarak kapalı devre devam edebiliyorlar.

Benzeri veya daha iyisi olamayacağını iddia etmedim. Deneyimlediklerim arasında en iyisiydi, çoğu kullanıcıda da böyle.

GPL'den ziyade Apple'ın BSD hakkında açıklaması şu şekilde.
İddia ettiğinizi düşünüp ona cevap vermedim. Lisansın önemini vurgulamak için yazdım hız kısmını. Yine de hoş bir OS bir dönem sunucuda kullanmıştım ancak uğraşma/elleşme çok olunca Ubuntu'ya geçiş yaptım.

Multiuser access.
Evet kesinlikle daha iyi ancak yine de tamamen lisans mevzusu. Kaldı ki bir çok bölümünü gerekli işleve göre overwrite ediyorlar zaten.

Apple günahını vermeyen şirket Github'ta macOS'u paylasalar, Jobs mezarında ters döner görevdeki CEO hastahanelik olur.

Ekran görüntüsü_2020-09-18_20-24-29.png

Birazcık geç olmuş olabilir çünkü konuyu unutmuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı