Terminalden emojili Wi-Fi'ya nasıl bağlanılır?

iwctl komutunu girdikten sonra device list yazın ve orada yazan cihaz adını kullanın. Öncelikle iwctl komut satırından exit yazarak çıkın. Normal terminale dönün:

Bash:
iwctl station device connect $(iwctl station device get-networks | grep selam)

Örnek kullanım:

Bash:
iwctl station wlan0 connect $(iwctl station wlan0 get-networks | grep TurkTelekom)
Olmadı. Kendime göre düzenledim wlan0'mış ad da.

İnvalid cımmand. Use the following pattern: Station <wlan0> connect <"networkname" > [security] Connect tı network/ICODE]

Olmadı. Kendime göre düzenledim wlan0'mış ad da.

İnvalid cımmand. Use the following pattern: Station <wlan0> connect <"networkname" > [security] Connect tı network/ICODE]

iwctl station wlan0 get-networks komutunu girince Wi-Fi adınız nasıl gözüküyor?

Kullandığınız emojinin unicode kodunu biliyor musunuz? Buna karşılık gelen alt code'u ile yazmayı denediniz mi?
Hayır ama bulabilirim.
iwctl station wlan0 get-networks komutunu girince Wi-Fi adınız nasıl gözüküyor?
(kare kutu var emoji olması gereken yerde) Selam

Kullandığınız emojinin unicode kodunu biliyor musunuz? Buna karşılık gelen alt code'u ile yazmayı denediniz mi?
Bulsam da nasıl yapacağım?

Hayır ama bulabilirim.

(Kare kutu var emoji olması gereken yerde) selam.

Bulsam da nasıl yapacağım?

Alt tuşuna basılı tutup unicode kodunu klavyeden tuşlarla yazıp altı bırakırsanız. Emoji yazılmış olur.

Modem arayüzüne neden girilmiyor?
Bilmiyorum. Bir ara müşteri hizmetlerini aramıştık o da girememişti. Bi' şeyler yapıp girmişti sonrasında.

iwctl komutunu girdikten sonra device list yazın ve orada yazan cihaz adını kullanın. Öncelikle iwctl komut satırından exit yazarak çıkın. Normal terminale dönün:

Bash:
iwctl station device connect $(iwctl station device get-networks | grep selam)

Örnek kullanım:

Bash:
iwctl station wlan0 connect $(iwctl station wlan0 get-networks | grep TurkTelekom)
Bunu bir daha denedim oldu pass bilmem ne bir şey yazdı şifreyi girdim bir şey demeden konsol ekranına attı geri. Ping Google.com denedim olmadı.

Son düzenleme:
Bunu bir daha denedim oldu Pass bilmem ne bir şey yazdı şifreyi girdim bir şey demeden konsol ekranına attı geri. Ping Google.com denedim olmadı.

Ben Arch Linux ISO dosyası üzerinden kurulum yaparken iwctl ile Wi-Fi'e bağlansam bile ping atılmıyor veya paket kurulmuyordu. Sizin de sorununuz bu olabilir. Onun yerine Arch Linux tabanlı dağıtımlar ile Arch Linux kurulumunu yapıyorum.

Ayrıca Wi-Fi'e bağlı olup olmadığınızı (en azından yöntemin işe yarayıp yaramadığını) görmek için iwctl station wlan0 get-networks yazdıktan sonra Wi-Fi isminizin yanında > işaretini görüyorsanız bağlanmışsınız demektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı