Terminator'de Skynet nasıl oluştu ?

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba. Terminator Genesys filminin başında 'skynet'in, füze savunmayı otomatikleştirmek için yazılan bir yazılım olduğunu söylüyor (Cümle bire bir aynı değil sadece aklımda kalanını söyledim). İşte tam da bu noktoda kafama bir sürü soru takıldı. Bunlardan bir kaçı; skynet, füze savunmayı otomatikleştirmek için yapılan bir yazılımsa nasıl oluyor da metalden robot üretmeye, robotların kafasındaki çipi yazmaya, insanları öldürmeye programlanıyor ? Yoksa benim bilmediğim püf nokta mı var ?

Skynet'in temeli sarah connor'ı öldürmek için gönderilen ilk terminatör'den kalan kol parçası ve bir mikro işlem üzerinden geliştirilmiştir. Zamanla kendi bilincinin farkına varacak derecede iyi programlanan skynet bilince eriştiği andan itibaren insanlığı yok etmeyi amaç edinmiştir.

Terminator 2 den sonraki filmlere kafa yorma tamamen karmaşıklık yaratarak ilgi çekmek istenmiş sıradan bi aksiyon serisi oldu. Ayrıca terminator genisys filmine göre zaten bir ve ikinci film zaten yok sayılmış durumda dolayısıyla ilk iki filme bakılarak yorum çıkartılamaz.

Terminator filmi benim için bitti. (Terminator 2 filminden sonra James Cameron) :)

Terminator 2 den sonraki filmlere kafa yorma tamamen karmaşıklık yaratarak ilgi çekmek istenmiş sıradan bi aksiyon serisi oldu. Ayrıca terminator genisys filmine göre zaten bir ve ikinci film zaten yok sayılmış durumda dolayısıyla ilk iki filme bakılarak yorum çıkartılamaz.

Terminator filmi benim için bitti. (Terminator 2 filminden sonra James Cameron) :)
Orası ayrı konu zaten. Bir filmi gereğinden fazla uzatınca sıkıyor. Bu dünya klasikleri için de geçerli bana göre. Her şeyi dozunda bırakmak gerekir. Zaten Genesys filminin devamı gelecek gibi büyük ihtimalle :D. Teşekkürler vakit ayırdığınız için ☻

Yok film askıya alındı muhtemelen olmıcak çünkü filmin çoğu hasılatı denizaşırı ülkelerden gelmiş bu da ağır vergi yükü getiriyo bundan dolayı yapımcılar filmi rafa kaldırmışlar zaten gişe için yapılmıştı devamı yapılırsa o da gişe için yapılacak, iyi oldu böylesi :)

Ya bir film bana göre ne kadar uzarsa o kadar sıkıcı bir hal almakta. Yalnız bazı konular hariç. Bu da: yapılan filmin konusu uzun serileri beraberinde getirmeye elverişli ise olabilir ama aksi taktirde uzayınca dediğim söz konusu olması kaçınılmaz gibi bir şey.

Bütün seriyi izledim. Terminatör güzel bir bilimkurgu serisi. Skynet'in ne olduğunu anlamak için ikinci ve üçüncü filmlerin dikkatlice izlenmesi gerekiyor. Pek çok soru işareti bu filmlerde ortadan kalkıyor çünkü.

Bütün seriyi izledim. Terminatör güzel bir bilimkurgu serisi. Skynet'in ne olduğunu anlamak için ikinci ve üçüncü filmlerin dikkatlice izlenmesi gerekiyor. Pek çok soru işareti bu filmlerde ortadan kalkıyor çünkü.
3'ten sonra zorla uzatılmış bir film serisi bana göre. 2 ve 3'ü dikkatli izleyen demek istediğimi anlamıştır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı