Terör Sempatizanlığı Suç mudur?

Dostum PKK'ya sempati duyuyorsan hiç duyma, bu ülkenin ekmeğini yiyip hainlik yapmak tabi ki suçtur. Aklından bile geçirme hainliği.

Bazı arkadaşlar yanlış anlamış sanırım. Ben terörist ya da terör sempatizanı değilim. :D Sadece kanunlarda terör sempatizanlığının suç olup olmadığını merak ettim. İlk mesajımda bunu açıkça belirtmediğim için yanlış anlaşılma olmuş. Bence de suç olmalı ama kanunlara göre suç değil.

Terörle Mücadele Kanunu m.7/2: Terör örgütünün; cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yapan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Taliban binlerce masum insanı katletmiş çağdışı ve kendi halkına düşman bir terör örgütüdür. Kadınları düşürdükleri durumu saymıyorum bile. Şu anda işgal yoluyla hükümeti devralmış olabilirler fakat tüm üst düzey yöneticileri Dünya'nın birçok ülkesi ve BM'nin terör listesinde yer alıyor.
Ona bakılırsa ABD'de YPG'yi terör örgütü listesine almıyor. Ülkenin alıp almaması bir şey değiştirmez. Kadınların durumu eski Taliban'dan daha iyi ve her savaşta masum insanlar ölür. Bunu sadece Taliban'a yıkmak doğru değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı