Tesla Ray Tracing

Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 DDR5 6000MHz CL30 RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
tesla cybertruck.jpg

Ciddi ciddi birilerinin oturup soyle bir araci tasarlamasi, bunun uzerine toplantilar olmasi ve insanlarin "Evet cok basarili" diye onay vermesi, ust yonetimin onayini almasi. Bunlari dusununce cok sasiriyorum, koca firmada bir adam cikip da diyememis mi "Haci siz ne yapiyorsunuz?".

Ciddi ciddi birilerinin oturup soyle bir araci tasarlamasi, bunun uzerine toplantilar olmasi ve insanlarin "Evet cok basarili" diye onay vermesi, ust yonetimin onayini almasi. Bunlari dusununce cok sasiriyorum, koca firmada bir adam cikip da diyememis mi "Haci siz ne yapiyorsunuz?".
Bence çok güzel ve modern bir tasarım 2020 için bir araba üretecek olsam tasarımı aynen bu şekilde olurdu 30x çelik,100km 2.9 saniye ve kırılmaz camlar kaç tane araçta var ki ?

Ben tasarımını çok güzel buldum sonuçta farklı bir şeyler var tasarımda farklı bir imza var alışılmışın dışında ki bu araba için değil başka ev dekorasyonunda veya bir telefon tasarımında keskin ve belirgin hatlar modern gözüktüğü söylenir. Bence tasarımı modern duruyor evet tavan bayağı bir abartılı duruyor ama Aerodinamik konusunda bu aracın tam puan aldığını göz önünde bulunduruyorum.
Ford F-150 gibi bir modeli zorlanmadan çekmesi ve tek şarjla alınan yol mesafesine bakıldığında arabada bir mühendislik var ilk tanıtımda çıkınca şok oldum bu ne diye ama arabada kaç kat paslanmaz çelik var bu aynı malzemeyi SpaceX’de kullanıyorlar yani tasarımı benim hoşuma gitti ki benim için bu diğer araçlar gibi tutmasa bile denenmiş olacak risk almış olacak Elon Musk ama tutarsa yeni bir tasarımın öncüsü olacaktır.

@bitwise
Farklı bir şey yapmışlar işte. Barış Özcan'ın videosunda mantığını açıklıyor. Hep aynısı olmaktansa farklı tasarım bana göre de iyi olmuş. Hep aynı şeyi görmek beynimizde normalleşiyor ve farklı şey görmek istemiyoruz ama o farklılık da normalleşirse ne olacak? Basit, normal olacak.

Ayrıca
Arabanın aerodinamik testi de çok yüksek puanlar aldı tasarımdan ziyade önemli özellikler var birilerinin cesaret edip bu tasarım modeline geçmesi gerekiyordu zaten.

Bence çok güzel ve modern bir tasarım 2020 için bir araba üretecek olsam tasarımı aynen bu şekilde olurdu 30x çelik,100km 2.9 saniye ve kırılmaz camlar kaç tane araçta var ki ?

Bu saydigin ozellikler tasarim degil ki, "feature". Mercedes E serisinin yeni tasarimi diye sorarsan sana "100 km ye 7.2 sn ye de cikiyor" demezler, fotograf gosterirler.

Begenilmesini hic anlamiyorum, bence aykiri olmaya calisirken cirkin olmus.

Bir de bu kadar koseli bir aracin aerodinamik yapisi da kotu olmaz mi, o isi nasil kurtaracaklar? ( Cevaplamissin bunu, gormemisim )

Ayrica elektrikli araclar cok cabuk hizlaniyorlar sanziman olmadigi icin, onun reklamini yapmak da biraz hile gibi geliyor bana.

Anadol Böcek'e benzeten bir ben miyim?

Bu arada tasarım ekibinin eli ağayı yokmuş gibi geldi. Bu kadar kaba tasarımın sürtünme kat sayısı kaç acaba?
Araba aerodinamik testinden diğer arabaları yüksek puanlarla geçti internette testi mevcut.Köşeli tasarımın sürtünme katsayısını alaycı tavırla sorgulamanda 1 gram fizik bilgisi bilmediğini de gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı