Test kitabının başına oturuyorum fakat çözesim gelmiyor

309999

Hectopat
Sorunumu maalesef çözemiyorum. Arkadaşlarıma verdiğim tavsiyeleri kendime uygulayamıyorum. En büyük sorunum bu. Test kitabının başına oturuyorum fakat soruyu okuyasım bile gelmiyor başka şeylere gözüm kayıyor. "Senin içinde yoksa bir şey yapamayız" diyecekler lütfen konuya yazmasın. Gerçekten yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan Allah'a dua edeceğim senin için kardesim, kesin o zaman cozersin. Saka misiniz birader, ne gibi bir tavsiye bekliyorsunuz anlamıyorum. Etrafinda dikkatini dagitacak bir şey varsa kaldir, teste odaklan ve oturup coz. Buyu falan mi yapmamizi bekliyorsunuz diye dusunmuyorum degil bazen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan Allah'a dua edeceğim senin için kardesim, kesin o zaman cozersin. Saka misiniz birader, ne gibi bir tavsiye bekliyorsunuz anlamıyorum. Etrafinda dikkatini dagitacak bir şey varsa kaldir, teste odaklan ve oturup coz. Buyu falan mi yapmamizi bekliyorsunuz diye dusunmuyorum degil bazen.

Teşekkür ederim, göz ardı listeme birini daha ekledim. En azından bi' hedef gibi öneri yapabilirdin. Ya da konuyu görmezden gelebilirdin. Neyse, uğraşmaya değeceğini düşünmüyorum. Güle güle.

O testi çözmezsen asgari ücretle yaşayıp karnının doyduğuna şükredeceksin. Böyle bir hayat istiyor musun gerçekten?

Tabii ki hayır. Hedef koyma bir iki hafta işe yaradı ama tekrar o azimi, hırsı nasıl yakalayabileceğimi soruyorum. Hedef koymanın alternatifi var mıdır sizce?
Bir hedefin, almak istediğin bir şey varsa tam sıkıldığında onu düşün.

Hocam hedef koymuştum fakat bir, iki hafta işe yaradı. Alternatifi var mıdır?

Tabii ki hayır. Hedef koyma bir iki hafta işe yaradı ama tekrar o azimi, hırsı nasıl yakalayabileceğimi soruyorum. Hedef koymanın alternatifi var mıdır sizce?

Bilgisayarını ve telefonunu kasaya kaldır. Benim LGS senemde tek eğlencem fen testi çözmek ve kitap okumaktı. Buna da kesinlikle değdi.

Masanın başından kalkınca eline aldığın şeyleri ailene var, "ben ders çalışana kadar geri vermeyin" de. LGS'ye hazırlanırken, özellikle son aylarda böyle yapıyorum ve işe yarıyordu.

Bu durum bende de hep oluyordu, hala olmaya devam ediyor ama çözümü biliyorum. Masan ve odanda dersten başka hiç bir şey olmasın. Teknolojik ne kadar alet varsa kaldır. LGS'de benimkileri zorla almışlardı, istemsiz çalışıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı