Test kitaplarının pahalılığı

Makaleler
2
Yer
La Mancha, İspanya
Bugün test kitabı almaya her ilçede şubesi olan bir kitapçıya gittim. Matematik ve fizik kitabına ihtiyacım vardı. 60-65 TL falan tutar diye düşündüm. Kitapların fiyatını okuyunca şoke oldum, iki tane kitaba (indirimli halleri dediler) 97TL verip çıktım. Ailem anlayışlı insanlar olduğu için kızmadılar ama ben kendimi suçlu hissettim. Bu halimiz ne olacak bizim sadece iki ders de yok 10 tane dersimiz var biz eğitime nasıl para yetiştireceğiz? Ben daha 2 ay ailemden test kitabı parası isteyemem utanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
60-65 TL falan tutar diye düşündüm. Kitapların fiyatını okuyunca şoke oldum, iki tane kitaba (indirimli halleri dediler) 97TL verip çıktım.
Hocam kaçıncı sınıfsınız bilmiyorum ama fiyatlar aslında birkaç senedir böyle. İki kitaba 60-65 TL çok iyimser düşünmüşsünüz. 30-35 TL'den başlayan kitaplar minimum ki bilindik yayınlar minimum 40-45 TL daha pahalı. Bu fiyatlar da güncel değil, birkaç sene önce almıştım...

Çocuğuna para veremeyecek olan çocuk yapmamalı, yapma hakkı olmamalı.
Ülkede ucuz bir şey kalmadı, her şey pahalı.
Ailenden para istemeye utanıyorsan gelir elde edip kendi paranla alabilirsin.
İnternetten alışveriş yapıp ucuza getirebilirsin. Bildiğim kadarıyla İşler Kitapevi mağazada daha uygun fiyatlı oluyor, ona dikkat et.

Hocam kaçıncı sınıfsınız bilmiyorum ama fiyatlar aslında birkaç senedir böyle. İki kitaba 60-65 TL çok iyimser düşünmüşsünüz. 30-35 TL'den başlayan kitaplar minimum ki bilindik yayınlar minimum 40-45 TL daha pahalı. Bu fiyatlar da güncel değil, birkaç sene önce almıştım...
Hocam yaklaşık 1 sene önce 30-35 TL civarında, şu anda aldığım kitabın önceki test kitabını almıştım

Çocuğuna para veremeyecek olan çocuk yapmamalı, yapma hakkı olmamalı.
Ülkede ucuz bir şey kalmadı, her şey pahalı.
Ailenden para istemeye utanıyorsan gelir elde edip kendi paranla alabilirsin.
İnternetten alışveriş yapıp ucuza getirebilirsin. Bildiğim kadarıyla İşler Kitapevi mağazada daha uygun fiyatlı oluyor, ona dikkat et.
Hocam aslında ailem gayet anlayışlı ama yine de kötü hissediyorum. Kendim gelir elde edemem okulum aksar
Hocam hangi yayın bilmiyorum ama genel olarak bilindik yayınların fiyatları 40 TL'nin üstünde.
İşte geçen sene 35Tl ye aldığım kitap şimdi 55 olmuş maalesef

Hocam aslında ailem gayet anlayışlı ama yine de kötü hissediyorum. Kendim gelir elde edemem okulum aksar.
Anlattıklarına göre kötü hissetmeni gerektirecek bir durum yok, okulunda başarılı olman yeterli. Vakti geldiğinde hepsinin parasını ödersin, eğer seni endişelendiren buysa dert etme.

Geri
Yukarı