Test yaparken mavi ekran hatası

Draugr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Memtest 86 testinde 8 saniye de 4000 hata aldım ve test dondu. Zaten user benchmark yaparken bir anda crash verdi. Durdu ve mavi ekran verdi. Daha tam başlamamıştı bile. Ben de FurMark testi yaptım, 10 dakika, bir sorun olmadı. Bazen de bir anda oyun kapanıyor ve masaüstüne atıyor.

Son düzenleme:

Artı -1 Eksi
@Callisto1232 bakabildiniz mi hocam?
Bildirim gelmedi, iyi ki etiketlediniz. Şimdi indirip bakıyorum.
Ne çok dosyanız varmış, incelemesi biraz uzun sürecek.
Memtest 86 ile belleklerinizi kontrol edin diyeceğim, zaten ederken mavi ekran almışsınız.
RAM'lerin garantisi varsa garantiye göndermenizi tavsiye ederim.
Kaspersky kaldırın.
Nvidia ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü kurun.
MSI Afterburner kaldırın.
Vanguard kaldırın.
Eksik sys dosyalarını onarma rehberini uygulayın.

Son düzenleme:
Bildirim gelmedi, iyi ki etiketlediniz. Şimdi indirip bakıyorum.
Ne çok dosyanız varmış, incelemesi biraz uzun sürecek.
Memtest 86 ile belleklerinizi kontrol edin diyeceğim, zaten ederken mavi ekran almışsınız.
RAM'lerin garantisi varsa garantiye göndermenizi tavsiye ederim.
Kaspersky kaldırın.
NVIDIA ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü kurun.
MSI Afterburner kaldırın.
Vanguard kaldırın.
Eksik sys dosyalarını onarma rehberini uygulayın.

Geç gördüm hocam teşekkür ederim ana sorun RAM'ler de mi gözüküyor çünkü Valorant en sevdiğim oyunlardan biri bırakmak biraz üzer bu arada garantim var 2 hafta içinde göndereceğim @Callisto1232

Son düzenleme:
Geç gördüm hocam teşekkür ederim ana sorun RAM'ler de mi gözüküyor çünkü Valorant en sevdiğim oyunlardan biri bırakmak biraz üzer bu arda garantim var 2 hafta içinde göndereceğim @Callisto1232
Evet, RAM'lerde gözüküyor. Valorant'ı seviyorsanız kaldırmayın Vanguard'ı. Bir daha mavi ekran verir ve o mavi ekran Vanguard'dan dolayıysa o zaman silersiniz. Ben Vanguard'ı mavi ekran sırasında yüklenemeyen uygulamalardan olduğu için kaldırmanızı söyledim.

Evet, RAM'lerde gözüküyor. Valorant'ı seviyorsanız kaldırmayın Vanguard'ı. Bir daha mavi ekran verir ve o mavi ekran Vanguard'dan dolayıysa o zaman silersiniz. Ben Vanguard'ı mavi ekran sırasında yüklenemeyen uygulamalardan olduğu için kaldırmanızı söyledim.

Hocam DDU ile sürücü silmekten biraz korkuyorum bir sorun yaşarsam düzeltebilecek birisi değilim ve yaşayanlar olmuş yapmaz isem bir sorun olur mu Vanguard'ı teknik desteğe gönderene kadar sildim bu arada.

Geri
Yukarı