Testte 30 ping ama oyunda 300 ping oluyor

sistemdeneme

Hectopat
Kek günü
Herkese merhaba Speedtest'e arka arkaya yaptığım testler sonucunda pingim 30-28-25 arası çıkıyor ama CS:GO'ya girdiğimde bu değer 300 falan oluyor 1080P'de çok rahat video izleyebiliyorum ama ping oluyor oyunlarda. Bunun çözümü nedir acaba?

Aynı sorun benim de başıma gelmişti bilgisayara format atınca düzelmişti virüs falan bulaşmıştı sanırım sebebini bulamadım.

CS:GO sunucu ayarı yapmanız gerekiyor ayarlardan kabul edilebilir maksimum ping diye bir ayar var ona göre sana server bulur biraz beklersin ama ağzının tadıyla oynarsın. Hız testindeki serverla CS:GO serverı aynı mesafede değil ayrıca normal pinginde çok düşük sayılmaz VDSL standardı 5ms falandır.

Herkese merhaba Speedtest'e arka arkaya yaptığım testler sonucunda pingim 30-28-25 arası çıkıyor ama CS:GO'ya girdiğimde bu değer 300 falan oluyor 1080P'de çok rahat video izleyebiliyorum ama ping oluyor oyunlarda. Bunun çözümü nedir acaba?
Kablosuz mu bağlanıyorsunuz? Hız testinde çıkan ping CS:GO sunucuları ile sizin aranızda ki ping değildir.

Evinizde internete siz oyundayken bağlanan varsa bu ping artışına sebep olacaktır. Modem arayüzünden sadece kendi bilgisayarınızın MAC adresine izin verip oyuna öyle girmeyi deneyin. Eğer yanlış bir şey yapar ve yanlışlıkla kendi erişiminizi engellerseniz modeme reset atmanız gerekecek. Ama zor bir şey değil. MAC adresi engelleme yaz bulursun.

Speedtest sitesi size en uygun ping değeri verecek sunucuyu seçiyor ama CS:GO oynarken ilk bulduğu sunucuyu seçer ayarları özelleştirmeyi denerseniz daha düşük ping değerleri alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı