Tetanos aşısı çok acıtır mı?

Selam arkadaşlar yarın tetanos aşısı olacağım.
Ama acıtır mı acıtmaz mı diye düşünmeden edemiyorum. Olanlar var mı acaba ve bu arada birçok kişi abartılı konuşuyor, diğer konularda direk gerçek ne hissettiyseniz söylerseniz sevinirim.
15 saniye sabretmen gerekiyor. Sağlık ocaklarındaki hemşirelerin elleri genelde hafiftir.

Bende geçen sene vuruldum. Ufak bir olay olmuştu, doktor tedbir amaçlı vuralım dedi. Bende hafiften iğneyi duyunca tırstım. Gerek yok dedim. Tetanos öldürür ama aşısı öldürmez dedi. Baktım olay ciddi vurun gitsin dedim. Sen konuşurken vurduk zaten dedi. Hiç hissetmedim, öyle ilerleyen saatlerde ağrı falan da olmadı. Ama bünyeden bünyeye illaki farklılık gösterir.

Bende geçen sene vuruldum. Ufak bir olay olmuştu, doktor tedbir amaçlı vuralım dedi. Bende hafiften iğneyi duyunca tırstım. Gerek yok dedim. Tetanos öldürür ama aşısı öldürmez dedi. Baktım olay ciddi vurun gitsin dedim. Sen konuşurken vurduk zaten dedi. Hiç hissetmedim, öyle ilerleyen saatlerde ağrı falan da olmadı. Ama bünyeden bünyeye illaki farklılık gösterir

15 saniye sabretmen gerekiyor. Sağlık ocaklarındaki hemşirelerin elleri genelde hafiftir.

Sağ olun hocam

Ortaokulda futbol oynarken yere düşüp çenemi demire vurmuştum. Çeneme pansuman yaparken aradan tetanos aşısı vurmuşlar adam iğneyi çıkarırken fark ettim. Hissetmiyorsun bile.

Ortaokulda futbol oynarken yere düşüp çenemi demire vurmuştum. Çeneme pansuman yaparken aradan tetanos aşısı vurmuşlar adam iğneyi çıkarırken fark ettim. Hissetmiyorsun bile.
Hocam Çok sagolun
Kanka iğnenin vurulduğunu dahi hissetmezsin.

:) sağ olun hocam

Arkadaşlar asiyi 20 30 dk önce vuruldum sayenizde cesaretimi toplayıp olmaya gittim kendini kasmayınca hissedilmiyor bile hemşireyle veya yanınızda varsa ailenizle sohbet edin anlamıyorsunuz bile yardımcı olduğunuz için çok sağ olun kolum biraz ağırlaştı ama geçti bir süre sonra.

Son düzenleme:
Ben de tam bugün 1 saat sonra olacağım 😀
Aşıyı oldum ve hiç hissetmedim bile sadece sonra yanıyor ve ağrıyor bu kadar.
Edit: Ben gelir gelmez yazmıştım. Kolum hiç acımıyor, ağrımıyor ve yanmıyor. O yazdığım mesajı düzelteyim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar yarın tetanos aşısı olacağım.
Ama acıtır mı acıtmaz mı diye düşünmeden edemiyorum. Olanlar var mı acaba ve bu arada birçok kişi abartılı konuşuyor, diğer konularda direk gerçek ne hissettiyseniz söylerseniz sevinirim.
Şey söyle söyleyebilirim 1 saat önce oldum çok acıyacağını düşünmüştüm ve korkmuştum ama 3 saniye süreceğini bilmiyordum 1. batırması ve iğne büyük evet ama sadece ucunu sokuyorlar 2. ilacı vermesi ilacı verirken omuzunu biraz garip hissedeceksin bunun sebebi ilacın beklemiş ve soğuk olması 3. çekerken biraz yanma olacak ama öyle bir yanma ki karınca kolunun üzerindeyken yakar ya hani o kadar bile değil. Ben aşı olduktan sonra hemşireye bitti mi bu kadar mıydı? Demiştim, tetanos olacaklara söylüyorum sizi korkutmak veya gergin yapmak için etrafınızdaki insanlara inanmayın gerçekten acıyacağını düşünmüştüm fakat hiç acımadı ve çıkarken mutlu çıkmıştım şu an 1 saat geçti benim kolum ağrımadı ağrıma büyük ihtimalle yarın başlayacak. Ama hiç korkacak bir şey değil bir daha olsa bir daha yapardım görüşürüz:)

Geri
Yukarı