Tetanos aşısı çok acıtır mı?

Ben en son askerde oldum, 1 hafta kol ağrısından kolumu kaldıramadım.
Her bünyede farklı etki gösteriyor, hiç etkilenmeyenler de olmuştu. Aşı olunacaksa olunacak kaçarı yok.

Bir iğne ne kadar acıtıyorsa o da o kadar acıtır. Yalnız yaklaşık 24-36 saat aşı vurulduğunuz kolunuz ağrıyabilir, hafif ateş gibi belirtiler gösterebilirsiniz fakat bir iki güne kalmaz geçecektir.

Anlıyorum hocam bu ağırlık aşırı fazla mı peki.

Hocam daha önce üst koluna yumruk yediysen veya darbe aldıysan onun sızlaması gibi, kısıtlayıcı değil ve herhangi bir şeye odaklanınca dikkatini çok dağıtmıyor. Kişiden kişiye değişir tabi ama dil ısırmak ve ayak serçe parmağını bir yere vurmak daha çok acı veriyor diyebilirim.

Aşı esnasında kendini kasmaman yeterli olur.

Mesela en son arkadan alerji iğnesi veya ağrı kesici yaptırmıştım; acı hissetmiyordum ama hemşire hanım, eli ile mıncıkladığı için gülmekten yarılmıştım. 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben en son askerde oldum, 1 hafta kol ağrısından kolumu kaldıramadım.
Her bünyede farklı etki gösteriyor, hiç etkilenmeyenler de olmuştu. Aşı olunacaksa olunacak kaçarı yok.

Haklısınız hocam.
Kardeşim düşün ki bıçak yedin? Ne yapacaksın çok mu acıtıyor diyeceksin? Ufacık iğne vurul geç. Bu arada acıtmıyor :D

Haklısınız:)
Aşı esnasında kendini kasmaman yeterli olur.

Mesela en son arkadan alerji iğnesi veya ağrı kesici yaptırmıştım; acı hissetmiyordum ama hemşire hanım, eli ile mıncıkladığı için gülmekten yarılmıştım. 😂

😂😂
Hocam daha önce üst koluna yumruk yediysen veya darbe aldıysan onun sızlaması gibi, kısıtlayıcı değil ve herhangi bir şeye odaklanınca dikkatini çok dağıtmıyor. Kişiden kişiye değişir tabii ama dil ısırmak ve ayak serçe parmağını bir yere vurmak daha çok acı veriyor diyebilirim.

Anladım hocam.

Geri
Yukarı