Tetanos olmuş olabilir miyim?

2 gün önce bendeki sakarlıktan uzun bir demir vardı kursa gittiğim yerde ona bastım kulağıma çarptı (demir kapalı alandaydı kursta sanırım bir şeyleri sabitlemek için kullanıyorlar) paslı gibiydi ama emin olamadım rengi kahverengiydi hemen kulağımı yıkadım 1 damla ya kanamış ya kanamamıştır ama gene de korktum tetanos olmaktan sadece sıyrıldı aşı olmalı mıyım ya da aşı için geçmi ortalama 2 gün 4 saat kadar geçti.

Ense sertliği hissediyorsan derhal gitmeni öneririm. Çarptıktan hemen sonra yıkadıysan şayet korkulacak birşey yok.

Doktor tanıdık arıyacam onla konuşsunlar

Ense sertliği hissediyorsan derhal gitmeni öneririm. Çarptıktan hemen sonra yıkadıysan şayet korkulacak birşey yok.
Ense sertliği var ama 3 aydır falan var ense düzleşmesinden ekstra bir sey yok ense düzleşmesini doktor söylemişti

Ense sertliği var ama 3 aydır falan var ense düzleşmesinden ekstra bir sey yok ense düzleşmesini doktor söylemişti
Hemen sonra yıkadım ve ıslak peçete ile sildim onu tuttum baya kanamasın kanı emsin diye

Hocam neyi düşünüyorsunuz? Ailenizin en çok şüphe duyması gerektiği yerde biz duyuyoruz. Doktoru aramak ne demek aşı olsana gidip. Ayrıca önümüzdeki 5 yıl içinde de korumalı olursun hem.

Yok aşı yaptırmadım.
Aşıyı son 5 senede yaptırmış olmanız lazım zaten. Ama E-nabız'dan aşılarım bölümüne bakar mısınız? Belki unutmuşsunuzdur.

Hocam neyi düşünüyorsunuz? Ailenizin en çok şüphe duyması gerektiği yerde biz duyuyoruz. Doktoru aramak ne demek aşı olsana gidip. Ayrıca önümüzdeki 5 yıl içinde de korumalı olursun hem.
Izin vermiyorlarki gitmeme

Geri
Yukarı