Tevrat Yaratılış Bölümündeki Çelişki

Tam tersi. Elimizde korunduğuna dair bir kanıt yok. 4.000 yıllık bir metin. Değişmese çelişki de olmazdı.
İddia makamı, iddiayı kanıtlamakla mükelleftir.

Biz, Tevrat'ın değişmediğini iddia etmiyoruz. Ama biz değiştiğini de iddia etmiyoruz. Biz, bunun karşılaştırma yapılmadan bilenemeyeceğini söylüyoruz.

Ki, Tevrat büyük ihtimalle değişti. Ama yanında Kur'an'ın değişmesi de büyük olasılık.

@The_Türk Hiç tartışma. Maalesef algı düzeyi düşük bir arkadaş. Herkes felsefe ile uğraşmamalı iddiamın kanıtıdır kendisi.
Kur'an'ın ya da herhangi bir kitabın değişip değişmediğini iddia etmek, felsefe mi? Hmmm, garipmiş.. İlk kez görüyorum.

He öyle... Git kahveni yudumla sen lütfen. Her yazdığımı sana 2 defa açıklayamam.

He öyle... Git kahveni yudumla sen lütfen. Her yazdığımı sana 2 defa açıklayamam.
O sırada İbn Rüşd,

"Yav Gazali, ne diyon ? Eğer onu söylemezsek, bunu düşünmezsek, o zaman ilim yapamayız lan. Dalga mı geçiyon ?"

İbn Rüşd, Gazali'ye aynen böyle cevap vermiştir. İstiyorsan bakabilirsin.

@The_Türk Ben de uçabiliyorum bu arada.. İnanmazsan da umurumda değil. İddiamı kanıtlamakla mükellef değilmişim zaten sana göre...

Ateizm bir inanç. Tanrı'nın varlığına inanmadığını söyler.

Yavas yavas 2030'lara geliyoruz, lutfen Deizm, Teizm, Ateizm vs kavramlarini ogrenin artik.

Ateizm inancin yoklugudur, yokluga inanc degil.

Elimizde tahrif edildiği hakkında bir bilgi yok?

Tevrat zaten düzgün yazılamadı israiloğullarının yaşadığı durumlardan dolayı, babillilerden sonra elde ne bilgi kaldıysa ezra toparladı, bir sürü kitap var içinde zaten yazılıp sonra bozulmadı, sonradan yazıldı eklenerek.

Sonradan eklenerek değil bölümlere ayrıldı şu peygamber şu peygamber diye. Her cumartesi halka okunan kitap nasıl düzgün yazılmadı ? Şu anda Ölü deniz parşömenleri var belirli bölümler Tevrat ile birebir uyuşuyor.

10 emir levhası yok mesela, direk yazmadılar, sonradan toplandı.
Bu tevrat uyumsuz demek değil ki, babilliler olmasa belki tevrat daha uzun olacaktı ya da bazı yerlerı daha eksık kım bılebılır bır kısıden cıkmadı bu kıtap.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…