C# Textbox'daki yazıyı kaydetme

Hurycane

Decapat
Daha fazla  
C# form ile yaptığım projede Textbox'daki yazıyı kaydetmek istiyorum, örneğin bir butonla Textbox'a yazdığım yazıyı kaydedip uygulamayı kapat aç yaptığım zaman o yazının aynı şekilde Textbox'da kalıp Textbox'ın aynı değeri vermesini istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

C# form ile yaptığım projede Textbox'daki yazıyı kaydetmek istiyorum, örneğin bir butonla Textbox'a yazdığım yazıyı kaydedip uygulamayı kapat aç yaptığım zaman o yazının aynı şekilde Textbox'da kalıp Textbox'ın aynı değeri vermesini istiyorum. Bunu nasıl yaparım?
Bir dosyaya kaydetmeniz gerekiyor. System. IO kütüphanesiyle yapılabilir.

System.IO ile bir text belgesine kayıt edebilirsin.
Bunun dışında ADO.NET yada Micro ORM kullanarak MsSQL, MySQL, NoSQL gibi veritabanına kayıt edebilirsin. Ama başlangıç için office access'e deneyebilirsin.

Text dosyasına yazmak istiyorsanız Microsoft'un kendi sitesindeki örnekleri inceleyebilirsiniz. Örneğin yapmak istediğiniz işlemler bu sayfada anlatılmış:

Text dosyasına yazmak istiyorsanız Microsoft'un kendi sitesindeki örnekleri inceleyebilirsiniz. Örneğin yapmak istediğiniz işlemler bu sayfada anlatılmış:

Peki ben veri okurken sr.ReadLine() komutunu kullanıyorum ya örneğin ben 1. satırı bir değere 2. satırı başka bir değere atamak istiyorum onu nasıl yapacağım?

Tamamdır çözdüm teşekkürler :)

Son düzenleme:
eğer kaydedip okuyacağın veriler küçük birşeyse properties ayarlarını kullanabilirsin. config dosyasında tutar ve haricen dosya okumaya kalkmadığı gibi proje bütünlüğünüde korur. Kullanımıda oldukça kolaydır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    36,7 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    90,8 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı