Texture Flickering sorunu

Alpha Frozen

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Başlıkta belirtmiş olduğum texture flickering hatasını yaşıyorum sanırsam çözümü bulunamayan ve çok sık karşılaşan bir durummuş. Kısaca kendi tabirimle özetlemek gerekirse oyundaki nesnelerin özellikle demir parmaklık gibi yerlerin kenarlarının köşelerinin tir tir titreme oluşturmasıyla oluşan bir hata. Acaba bu hatayı yaşayan kişiler aşağıya yazabilir mi? Bu konu hakkında tartışabiliriz çözümü için vs. Teşekkürler.

Evet normal, ayarlar kapalı iken görüntünün tırtıklı olması doğal.Nvidia ekran kartı kullanıyorsan görüntü ayarlarını ön planlı olarak ayarla kısmında performans-dengeli-kalite seçenekleri var.Kalitede yanlar pürüzsüz, ama dengeli ve performansta tırtıklı görünüyor.
dostum aynı sıkıntı bendede oldu vatan bilgisayara götürdüm sistemim 3 aylık garantili diye çözüm bulamadılar rog 1660 ti kullanıyorum özellikle pubg de çok net belli sıkıntı ultraya çekiyorum yine objelerde özellikte uzaklarda titremeler var ve ultra grafik kaliteside vermiyor amd ekran kartı taktılar yine aynı sorun vardı psu değiştiler yine olmadı ekran kartını diğer slota taktık yine olmadı ne yaptıysak olmadı normalde nvidia denetim masasından ayar yapmadan oynuyordum default ayarla sıkıntısız windows güncellemeden kaynaklı olarak düşündük çözüm arıyorum şuan sorunun çözüldüyse paylaşırsan sevinirim
Konuyu yukarıya taşıyorum. Sorunu çözen var mı?_???
Bende forzada yaşıyorum çok sıkıntılı.Ultra ayarlarda her ayar en sonda ama yinede oluyor.
Negatif LOD kapatın çözülür. Ama fps büyük oranda düşecektir. Ben PUBG'de denedim evet sorun çözüldü ama fps o kadar çok düştü ki titresin daha iyi dedim. :)
daha öncede denediğim bir şeydi fakat bu kez spesifik olarak program ayarlarından bir oyun için deneyip test ettim ve yine hiçbir faydası olmadı :(

Arkadaşlar öncelikle hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Çözümü maalesef hala bulamadım. Forumlarda araştırdığıma göre kimisi parçaları değiştirince düzeldiğini söylemiş kimisi de kaç tane yeni sistem topladım hala düzelmedi filan demiş. Sanırım bu problemin çözümü yok. Yabacı forumlarda yıllanmış konu da varmış bu sorun ile ilgili. O dediğiniz ayarları yapınca da bir şey değiştiği yok, biraz daha azalma oluyor ama kesin çözüm olmuyor. Rica etsem bu yorumu okuyan herkes monitörünün modelini yazabilir mi? (Sorun yaşayıp yaşamadığını belirterek) Rica etsem ilgilenebilir misiniz? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Yeni konular

Geri
Yukarı