Çözüm Texture Shimmering Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kafayı yiyorum galiba yada hayal görüyorum hiçbir fikrim yok fakat sorunu yarı yarıya düzelttim. AMD Ekran Kartı ayarlarından random birşeyler yaptım ve şuan halihazırda total war oynuyorum özellikle levha zırhlı ünitelerde çok bariz olan titremeler yarı yarıya azaldı sanki 1080p'den 1440p'ye çekmişim gibi bir fark oldu fakat 1080p de oynuyorum total war ağır olduğu için

AMD sahipleri bir denesin özellikle total war oynayan varsa spesifik olarak o oyunda denesin benim yaptığım ayarları dediğim gibi tamamen random yaptım ve inanınlmaz derecede azaldı eskiden bariz titreyen ünite zırhları ve bina kenarları şuan neredeyse fark edilmeyecek seviyede.

Ayarları yaptıktan sonra PC resetleyin.

Örtüşme önleme: Uygulama ayarlarını kullan
Örtüşme Yöntemi: Çoklu Örnekleme

Dosya Ekleri

• 20220915_085053.jpg
    20220915_085053.jpg
    85,9 KB · Görüntüleme: 132
  • 20220915_085030.jpg
    20220915_085030.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 128
En son kartımı garantiye vermekten başka çarem kalmadı. Verdim, gitti. Bakalım sonuç ne olacak..
Sorunu çözebildiniz mi?

Vallah benim arkada Vestel monitör ile AMD 6100FX var ekran kartı da HD7850 PUBG Lite gıcır gıcır oynuyordum. Ama FPS 80 :D ama bu PC'de her şey Ultra 240 Hertz gene camur gibi görüntü var saçma dğeilmi :D

valla benim eski pc de böle bi sıkıntılar yoktu 1440*900 vestel monitörüm ve AMD fx6100 HD7850 ekran kartım 2 gb 256 bit pubg lite olsun hani gıcır gıcır böle titreme felan cs go ne zaman yeni sisteme geçtim suan yeni sistem var 240 hertz 3700x 1660 ti rog strix bi pc topladım 15 bin tl verdim. pubg lite leş miğdem ve başım dönüyor oynarken cs go dada çok az oluyor cod warzonedada şeffaf yerlerde ultra alırsam antia aliasing oda iyi steam pubgdede çok az oluyor ultra alsam da dahil. olay yeni sistemlerle alakalı bi durum bence çünkü şu arkada yatan pc de hic bişi yok.

Sana PUBG Lite'tan örnek vereyim Vestel 1440*900 monitörüm var Ve AMD FX6100 ve HD7850 olan ekran kartım 8 GB RAM 10 yıllık bir PC diyeyim şu anki sistemim ROG 240 Hertz monitör ve 1660 Ti 3700X X570 anakart var. Ve PUBG Lite çamur gibi görüntü var ama eski sistem arkada böyle bir çamur görüntü yok neden bana açıklar mısın şu an bu sistemde PUBG Lite oynarken miğdem bulanıyor.
Merhaba acaba problemi çözebildiniz mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu lanetin bir çözümü yok onlarca forum yazısı okudum 5 yıl içinde elime 3 farklı monitör 2 farklı sistem geçti ve hepsinde aynı sorun var son sistemim 3080 ekran kartlı 2K monitörlü bir sistem ve yine aynı titreme olayları devam ediyor sadece 1080P'ye göre minimal olarak daha az dediğim gibi bu bir lanet ya da yapımcıların uğraşmamasıyla kaynaklı olan bir sorun düzeltilebilecek bir şey değil.

Arkadaşlar bu lanetin bir çözümü yok onlarca forum yazısı okudum 5 yıl içinde elime 3 farklı monitör 2 farklı sistem geçti ve hepsinde aynı sorun var son sistemim 3080 ekran kartlı 2K monitörlü bir sistem ve yine aynı titreme olayları devam ediyor sadece 1080P'ye göre minimal olarak daha az dediğim gibi bu bir lanet ya da yapımcıların uğraşmamasıyla kaynaklı olan bir sorun düzeltilebilecek bir şey değil.
Peki bu en başından itibaren var mıydı yoksa sonradan mı başladığını düşünüyorsun?

GTA 5'te bu sorunu yaşayıp çözen var mı? Kafayı yiyeceğim dünden beri çözemiyorum. Uzun aradan sonra Epic Games'te duran oyunu tekrar oynayayım dedim ama bu sorun çok gözüme batıyor oyundan gram keyif almıyorum.

Bu çok can sıkıcı bir şey @Lanre hocam çok güzel anlatmış, yine de insanın canı sıkılıyor o kadar para harcadığım sidtem eski sistemden daha kötü görüntü veriyor mesela eski 1050 Ti laptop da oynadığım Witcher 3 şu anki sistemimde oynadığımdan daha güzel gözüküyor sebebini hâlâ çözemedim.

Dosya Ekleri

• sdfsdf.png
    sdfsdf.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 51
  • wsdw.png
    wsdw.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 46
  • 3sef.png
    3sef.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 52
Bu çok can sıkıcı bir şey @Lanre hocam çok güzel anlatmış, yine de insanın canı sıkılıyor o kadar para harcadığım sidtem eski sistemden daha kötü görüntü veriyor mesela eski 1050 Ti laptop da oynadığım Witcher 3 şu anki sistemimde oynadığımdan daha güzel gözüküyor sebebini hâlâ çözemedim.

Hocam ben sorunu MSAA kapatıp VSR ile veya oyun için resolution scale yaparak azaltıyorum. Mesela GTA 5'te MSAA kapalı olarak ayarlıyorum, gelişmiş ayarlardan da frame scalling X2 yapınca grafikler bayağı düzeliyor. Çok saçma bir sorun ve çok can sıkıyor, ve performans da düşüyor ciddi oranda.

Hocam ben sorunu MSAA kapatıp VSR ile veya oyun için resolution scale yaparak azaltıyorum. Mesela GTA 5'te MSAA kapalı olarak ayarlıyorum, gelişmiş ayarlardan da frame scalling X2 yapınca grafikler bayağı düzeliyor. Çok saçma bir sorun ve çok can sıkıyor, ve performans da düşüyor ciddi oranda.
Bana AMD kaynaklı bir sorun gibi geliyor, Nvidia kullanan hiçbir arkadaşımdan böyle bir şikayet duymadım

Bana AMD kaynaklı bir sorun gibi geliyor, NVIDIA kullanan hiçbir arkadaşımdan böyle bir şikayet duymadım

Ekran kartı kaynaklı değil hocam oyun ve optimizasyon kaynaklı. GTA 5 hariç hiçbir oyunda bu sorunu yaşamadım RX 6700 ile.

Ekran kartı kaynaklı değil hocam oyun ve optimizasyon kaynaklı. GTA 5 hariç hiçbir oyunda bu sorunu yaşamadım RX 6700 ile.

Mesajımı değiştiriyorum. Birkaç oyunda daha yaşayınca sistemi komple 2. el olarak sattım. Yakında yeni sistem toplayacağım, özellikle MSFS'de grafik kalitesi berbat oluyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı