Teyp hoparlörlerini bilgisayara bağlamak

ahmt198

Hectopat
Daha fazla  
Elimde 2 adet Sony SS-H50 marka model hoparlörler mevcut. Evdeki eski ses sisteminin hoparlörleri ve bunları bilgisayarda kullanmak istiyorum. Amfisiz bilgisayara bağlayamayacağımı biliyorum fakat teybin orta kısmını kullanmak istemiyorum. Bu hoparlörleri elimdeki auident EVO4 ses kartının arkasındaki girişlere takıp kullanma imkanım var mıdır? Varsa uçlarını nasıl jak girişine çevirebilirim? Hoparlörün teknik özelliklerini kitapçığından çektiğim fotoğrafı ile ekliyorum.

SS-H50 Spec.png
WhatsApp Image 2023-12-23 at 20.47.25 (3).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Düz mantık: Bilgisayardan EVO 4 arkası IN'lere L ve R giriş aldıktan sonra OUT'lardan hoparlörlere çıkış alabilmelisin. Ancak EVO 4'ün iç amfisi hoparlörü besler mi kısmından emin değilim.

Bağlantıları yaparken hoparlörler kapalı olsun.

Düz mantık: Bilgisayardan EVO 4 arkası IN'lere L ve R giriş aldıktan sonra OUT'lardan hoparlörlere çıkış alabilmelisin. Ancak EVO 4'ün iç amfisi hoparlörü besler mi kısmından emin değilim.

Bağlantıları yaparken hoparlörler kapalı olsun.
Mantıken olabilir yani. Birde kablonun ucu kırmızı siyah kıstırmalı şekilde ne deniyor bu uca bilmiyorum bunu jak girişine nasıl çevirebilirim?

Mantıken olabilir yani. Birde kablonun ucu kırmızı siyah kıstırmalı şekilde ne deniyor bu uca bilmiyorum bunu jak girişine nasıl çevirebilirim?
Kablolar dursun, elektrikçiye gidip yapacağını anlat, sana ya kablo verir hazır ya da lehimler yapar. Yamulmuyorsam L R olduğu için Stereo değil Mono jak olması gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı