Tezli yüksek lisans başvurusu nasıl oluyor?

Syhonial

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

İlgili üniversitenin yüksek lisans programına başvuracağım. Başvuru şartlarında aşağıdaki metin şeklinde bir açıklama mevcut. Tam olarak açıklamayı anlayamadığım için sormak istedim.

Her aday, kesin kaydı sadece bir programa yapılmak koşuluyla ilgili enstitüde iki ayrı programa başvuru gerçekleştirebilecektir. Ancak uzaktan öğretim tezsiz yüksek.
Lisans programlarında tüm enstitüleri kapsayacak şekilde, sadece bir programa başvuru yapılabilecektir. Bu şekilde bir açıklama mevcut ama tezli veya tezsiz yüksek lisans programlarından birer adet mi başvurabilirsiniz anlamına mı çıkıyor ya da tezliden ikişer yüksek lisans programı ve tezsizden bir adet olacak şekilde mi?

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar,

İlgili üniversitenin yüksek lisans programına başvuracağım. Başvuru şartlarında aşağıdaki metin şeklinde bir açıklama mevcut. Tam olarak açıklamayı anlayamadığım için sormak istedim.

Her aday, kesin kaydı sadece bir programa yapılmak koşuluyla ilgili enstitüde iki ayrı programa başvuru gerçekleştirebilecektir. Ancak uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarında tüm enstitüleri kapsayacak şekilde, sadece bir programa başvuru yapılabilecektir. Bu şekilde bir açıklama mevcut ama tezli veya tezsiz yüksek lisans programlarından birer adet mi başvurabilirsiniz anlamına mı çıkıyor ya da tezliden ikişer yüksek lisans programı ve tezsizden bir adet olacak şekilde mi?

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı