TF2 oynarken anlık ping yükselmesi

T.arda06

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Uzun zamandır bilgisayardan Online oyunlara girmiyorum. Dedim ve bir arkadaşım sayesinde tekrardan Team Fortress 2'ye başladım fakat keşke bir tek sorun TF2'de olsa. Direkt şu an bilgisayarda ne yaparsam yapayım oyunda bir anlık ms 2100 gibi saçma sayıları buluyor. Oyunda her 5-10 saniyede bir ping ve lagla boğuşuyorum. Bunun bir çözümü var mı? Bu arada kablosuz bağlantı kullanıyorum. Kasamda kullandığım anten bu ve memnunum. Ayrıca bu antene özel 3.0 veri aktarma kablosu da satın aldım fakat yine de bazen bu tarz tatsız durumlar yaşayabiliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Valve oyunlarının tümünde bu yaşanıyor.

Ben daha önce hiç ping ve lag sorunu yaşamadım bu zamana kadar ayrıca bir tek TF2 de olmuyor tüm oyunlarda pingim var anlık çıkıyor ve hep çatışmanın ortasında çıkıyor sinir krizi geçirip çıkıyorum her seferinde.

TF2'yi çok karıştırdılar şu hileciler.
usta hilecilerle ne alakası var benim pingimin tüm oyunlarda yaşıyorum bu durumu

Hocam şöyle yap bir de Wi-Fi'yi Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırak sonra Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaştırıcılarına gel oradanda Realtek family gibi Controllere gel sağ tık cihazı kaldır de cihazın yazılımını sil işaretli olsun uygula de sonra Ethernet kablosunu çıkar tak tekrar dene.

Hocam şöyle yap bir de Wi-Fi'yi Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırak sonra Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaştırıcılarına gel oradanda Realtek family gibi Controllere gel sağ tık cihazı kaldır de cihazın yazılımını sil işaretli olsun uygula de sonra Ethernet kablosunu çıkar tak tekrar dene.

Bilgisayarı ben formatladım ondan attığım her driver ı ve yazılımı biliyorum fakat yine de dediğim gibi müsait bir vakitte tekrar deneyip olup olmadığı hakkında bilgilendiririm.

Hata bendeymiş şimdi otomatik IP'yi bul diye seçtim Ethernet ayarlarından şu an bir sorun yok hatta internetin hızı arttı. Şu an Speedtest'e göre 103 download 5 upload alıyorum 2ms diyor pinge. Herkese teşekkür ediyorum bu forumda yardımcı olan.

Geri
Yukarı