Çözüldü TFF aday hakem başvuru sonucu sorgulaması nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mupple

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese, TFF'nin sitesinden aday hakem kursuna başvuruda bulundum fakat başvurudan sonra SMS veya mail gelmedi. Başvurunun durumunu nereden takip edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba herkese, TFF'nin sitesinden aday hakem kursuna başvuruda bulundum fakat başvurudan sonra SMS veya mail gelmedi. Başvurunun durumunu nereden takip edebilirim?
Ben kasım ayında başvuru yapmıştım Ocak ayında Whatsapp grubu kuruldu ve oradan bilgilendirmeler yapıldı.
1- TFF sitesinden kurallarla ilgili detaylı bir video eğitim paketi veriyorlar, izlemeniz için 5 gününüz oluyor.

2- Ertesi gün mülakata çağırıyorlar. (Mülakatta bize sadece kişisel bilgiler soruldu başka bir şey sorulmadı.)

3- Sonra 8 saatlik yüz yüze slaytlar üzerinden eğitim veriyorlar. Eğitim sonunda herkes aynı yerde telefon tablet ya da laptoptan aynı anda sınava giriyor ve 60 üzeri alan geçiyor. (Sorular doğru yanlış şeklinde.)

4- Ertesi gün sınavı geçenler fiziksel yeterlilik için koşu testine gidiyor. (Mesafe ve süre aklımda değil ancak aşırı kilolu birisi değilseniz rahatlıkla yaparsınız.)

5- Aile hekiminizden spor yapabilmenizde herhangi bir sorun olmadığını belirten bir sağlık raporu alıyorsunuz.

Bu aşamaları geçenler haftanın 2 günü kondisyon antrenmanları ve hakemlik eğitimleri için çağırılan yerlere gidiyor. Yeterli aşamaya gelindiği zaman u13 ya da okul turnuvaları gibi maçlara görevlendirmeler alıyorsunuz.

Ben yukarıda okuduğunuz aşamalardan geçtim.
Bizi köy turnuvalarına vereceklerdi ancak çok kavga oluyor diye vermediler u13 maçlarını bekliyoruz.

120 kişi kadar başlamıştık şuan 20 25 kişiyiz.
Elenen veya sağlık raporu alamayan 10 15 kişi anca vardır diye düşünüyorum, çünkü aşamalarda eleyici bir zorluk yok. Çoğu kişi üşendiği için bırakmıştır.
Hocaların bize sürekliği söylediği şey en önemli unsurun kondisyon olduğu.
Eğer antrenmanları kaçırmazsanız, kondisyonunuzu bozmazsanız rahatlıkla profesyonel seviyelere gelirsiniz diyorlar.
Hakemlikte koşan adamı severlermiş.
Aklıma gelen tüm detayları yazdım, umarım aklınızda soru işareti kalmaz.

Hangi ilde ikamet ediyorsanız o ilin "il hakem kurulu"nun internet sitesinden orada yok ise telefonla ya da yüz yüze giderek bilgi alabilirsiniz. Eğer hakemliği ciddiye alıyor hobi amaçlı düşünmüyorsanız benim tavsiyem yüz yüze görüşmeniz, girişken olup kendinizi tanıtmanız ve ters davranılsa bile hevesinizin kırılmaması yönünde olacaktır. Ayrıca aday hakemlik ve il hakemliği ile ilgili başka sorularınız da varsa bu konuda tecrübe sahibiyim istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Ben kasım ayında başvuru yapmıştım Ocak ayında Whatsapp grubu kuruldu ve oradan bilgilendirmeler yapıldı.
1- TFF sitesinden kurallarla ilgili detaylı bir video eğitim paketi veriyorlar, izlemeniz için 5 gününüz oluyor.

2- Ertesi gün mülakata çağırıyorlar. (Mülakatta bize sadece kişisel bilgiler soruldu başka bir şey sorulmadı.)

3- Sonra 8 saatlik yüz yüze slaytlar üzerinden eğitim veriyorlar. Eğitim sonunda herkes aynı yerde telefon tablet ya da laptoptan aynı anda sınava giriyor ve 60 üzeri alan geçiyor. (Sorular doğru yanlış şeklinde.)

4- Ertesi gün sınavı geçenler fiziksel yeterlilik için koşu testine gidiyor. (Mesafe ve süre aklımda değil ancak aşırı kilolu birisi değilseniz rahatlıkla yaparsınız.)

5- Aile hekiminizden spor yapabilmenizde herhangi bir sorun olmadığını belirten bir sağlık raporu alıyorsunuz.

Bu aşamaları geçenler haftanın 2 günü kondisyon antrenmanları ve hakemlik eğitimleri için çağırılan yerlere gidiyor. Yeterli aşamaya gelindiği zaman u13 ya da okul turnuvaları gibi maçlara görevlendirmeler alıyorsunuz.

Bizi köy turnuvalarına vereceklerdi ancak çok kavga oluyor diye vermediler u13 maçlarını bekliyoruz.

120 kişi kadar başlamıştık şuan 20 25 kişiyiz.
Elenen veya sağlık raporu alamayan 10 15 kişi anca vardır diye düşünüyorum, çünkü aşamalarda eleyici bir zorluk yok. Çoğu kişi üşendiği için bırakmıştır.
Eğer antrenmanları kaçırmazsanız, kondisyonunuzu bozmazsanız rahatlıkla profesyonel seviyelere gelirsiniz diyorlar.

Çözüm
Ben kasım ayında başvuru yapmıştım ocak ayında WhatsApp grubu kuruldu ve oradan bilgilendirmeler yapıldı.

2- ertesi gün mülakata çağırıyorlar. (mülakatta bize sadece kişisel bilgiler soruldu başka bir şey sorulmadı.)

3- sonra 8 saatlik yüz yüze slaytlar üzerinden eğitim veriyorlar. Eğitim sonunda herkes aynı yerde telefon tablet ya da laptoptan aynı anda sınava giriyor ve 60 üzeri alan geçiyor. (sorular doğru yanlış şeklinde.)

4- ertesi gün sınavı geçenler fiziksel yeterlilik için koşu testine gidiyor. (mesafe ve süre aklımda değil ancak aşırı kilolu birisi değilseniz rahatlıkla yaparsınız.)

5- aile hekiminizden spor yapabilmenizde herhangi bir sorun olmadığını belirten bir sağlık raporu alıyorsunuz.

Bu aşamaları geçenler haftanın 2 günü kondisyon antrenmanları ve hakemlik eğitimleri için çağırılan yerlere gidiyor. Yeterli aşamaya gelindiği zaman U13 ya da okul turnuvaları gibi maçlara görevlendirmeler alıyorsunuz.

Bizi köy turnuvalarına vereceklerdi ancak çok kavga oluyor diye vermediler U13 maçlarını bekliyoruz.

120 kişi kadar başlamıştık şu an 20 25 kişiyiz.

Hocam çok teşekkürler gayet açıklayıcı oldu ancak bir soru sormak istiyorum. Kayıt olduktan sonra kaydınız alındı vs. gibi bir mail veya SMS gelmedi gelmesi gerekiyor mu, size gelmiş miydi?

Çok teşekkür ederim tekrardan gayet aciklayici oldu.

Kayıt olduktan sonra kaydınız alındı vs. gibi bir mail veya SMS gelmedi gelmesi gerekiyor mu, size gelmiş miydi?
Öyle bir mesaj gelmedi, dediğim gibi 2 ay gibi bir süre sonra Whatsapp grubu oluşturuldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı