The Battle for Middle-Earth II Windows 10 Çalıştırma Rehberi

Ana rehber güncellendi.
Rehberiniz için çok teşekkür ederim ama oyunu ne yaptıysam çalıştıramadım şimdide "exception in exception handler" şeklinde bir hata alıyorum. Çözümlerine baktım ama hepsi notebook kullanıcıları için olan çözümü söylemişler fakat ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve zaten intel' in GPU sunu kullanmam imkansız.

Recep hocam ben de dediğiniz herşeyi yaptım ama yine durduruldu hatası alıyorum. Bi de kayıt defterinde değiştirin dediğiniz userdataleafname bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir çözüm mevcut: CF Setup 1 file - The Bfme 2 Crash Fix mod for Battle for Middle-earth II

Müsait olunca tercüme edeceğim.

Güncelleme: Çok saçma bir yöntem imiş ama denemek isteyen varsa dosyaları ve kopyalanacak yerleri bir klasör haline getirdim:

Kod:
https://drive.google.com/file/d/1ri87XkAPzz0gs5LxwrdD9kvrellEqsTC/view?usp=sharing

Son düzenleme:

Tercüme etmene gerek yok aslında. Sadece sonunda başardık. Sorunsuz olarak Win 10-8 de oyun arızasız çalışıyor diyor. :D
Özür dilerim read more diye bir şey varmış aşagıda nasıl kurulacagını anlatıyor ve uzun. Hehehe. Kolay gelsin. :)
@Recep Baltaş Üstad oyunu gameranger haricinde oynayabilecegimiz yer var mı?

Hocam hazırladığınız bu rehber için sizlere çok çok teşekkür ediyorum, siteye de bu sebeple üye oldum. :) Windows 7'de sorunsuz kurduğum dosyalar ile oyunu Windows 7'den yükselterek geçtiğim Windows 10'a kurduğumda oyun hiç açılmadan Game Crash başlığı altında şu hatayı veriyordu:

Kod:
Unknown field 'ShadowLOD' in block 'StaticGameLOD'.

Error Parsing field 'ShadowLOD' in block 'StaticGameLOD' in file 'Data\INI\GameLOD.ini', line 20.

Error parsing INI block' ShadowLOD'in file 'Data\INI\GameLOD.ini'.
7 addresses:
(unknown): game.dat+241950 Debug:ostStaticInit+3390
(unknown): game.dat+2293599 UnicodeString::UnicodeString+55606
(unknown): game.dat+2324389
GameClientRandowVariable::getValue+15977
(unknown): game.dat+6447835 Xfer::~Xfer+1182990
(unknown): kernel32.dll+280849 BaseThreadInitThunk+18
(unknown): ntdll.dll+255158 RtlInitializeExceptionChain+99
(unknown): ntdll.dll+255113 RtlInitializeExceptionChain+54

Çözümü uygularken bende var olan dosyaları (Reloaded sürümü ve Patch 1.06) tekrar indirmedim. Sadece ''My Battle for Middle-earth(tm) II Files'' ve GCW'den ''game.dat'' dosyasını edindim. Bunları gerekli yerle kopyaladıktan sonra sorunsuz bir şekilde oyun açıldı. Öncesinde kendi ''game.dat ve lotrbfme2.exe'' ve ''My Battle for Middle-earth(tm) II Files'' dosyalarıma güvenip Kayıt Defteri'ne bakmıştım ama o zaten ''My Battle for Middle-earth(tm) II Files'' adına sahipti sonrasında ikinci çözümü denemiştim ancak sonuç alamamıştım.

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro, Sürüm 1809, İS Derlemesi 17763.134

@Recep Baltaş

Çözüldü.
Arkadaşlar benim yönteminde Recep Baltaş Beyin uygulamalarından bazı alıntılar var. Recep Beyin gösterdiği şekilde yaptım çalışmadı.
Bilgisyardan çok anlayan birisi değilim lakin windows 10 da yüzüklerin efendisi 2 yi çalıştırmayı başardım.
Sıralamayla anlatıryorum.

1. Oyunu indirin Kesinlikle Crack yapmayın.
  2. Moddb.com/games/battle-for-middle-earth-ii/downloads/battle-for-middle-earth-ii-v106-english-patch bu dosyayı indirin ve kurun.
  3. Recep hocanın 5. ci maddede anlattığı Windows 10'da çalışması için gerenken dosyaları bilgisayrınıza indirin ve appdata dan oyunun klasörüne girerek indirdiğiniz dosyaları koplayanız.
  4. Son olarak da TLOTR.BFM22.v1.05FixedDatEnd dosyasını bulun ve içindeki sadece gamedat. dosyasını alın ve Crack yapar gibi kopyalayın. Oyun açılır. Bende Bu şekilde çalıştı her yöntemi denedim defalarca sildim başka crack yaptım açılmamıştı. Böyle oldu.

Arkadaşlar bu oyunu orijinal olarak internet üzerinden alabileceğimiz bir platform yok mu? Almak istiyorum cidden, çocukluğum bu oyunla ve The Battle for Middle Earth 1 ile geçti.

Yeni konular

Geri
Yukarı