The Callisto Protocol alınır mı?

qoray99

Kilopat
Daha fazla  
The Callisto Protocol Epic Games'te güzel bir indirim almış. Kuponla birlikte Digital Deluxe Sürümü 134 TL'ye geliyor. Sanırım oyunun finalini DLC olarak vermişler bu yüzden Deluxe Sürümünü alırsam final DLC'si de içinde gelmiş oluyor gibi. Oyun başlangıçta optimizasyon konusunda çok sıkıntılı çıktı çok eleştirildi ancak yeni güncellemelerle birlikte düzeldiği söyleniyor. Oyunun optimizasyonunu kenara bırakırsak bu fiyata değecek, alıp oynanacak bir oyun mudur sizce?

Bende deluxe olanı aldım oynuyorum şu an. Eğer korku gerilim oyunu seviyorsan başarılı bir yapım kendine özgü savaş mekanikleri var. Atmosfer ve grafikler şahane özellikle oyunda ilerledikçe atmosfer tavan yapıyor. Zaten bu türde pek oyun çıkmıyor kesinlikle bu fiyata kaçmaz. Sana önerim zor da oynaman daha keyif alırsın.

Çok iyi bir oyun değil. Verdiğim paraya yazık. Oyunu yapan adamlar sadece para kazanmak için yapmışlar oyunla, oynamakla alakaları yok. Bir sürü saçmalıkları var. Loot olayı Dead Space'in aynısı kopyalamışlar. Duvardaki loot kutuları, silah yapma ve geliştirme gibi olaylar bile Dead Space'ten. Hatta öldürdüğün yaratıklardan kaynak düşürmek istiyorsan DS teki gibi ezmen gerekiyor. Oyun çok yavaş, yarım metre yerden atlıyorsun adam düzelene kadar yaratıklar başına toplanıyor. Yaratık öldürme olayı da saçma. Yaratığa yaklaşıp gizli öldürmek için kafasına bıçak darbesiyle ölüyor, ama normal kavga ederken kafasını koparıyorsun ölmüyor, bir kolunu koparıyorsun ölmüyor, 10,15 darbe daha atıpdiğer kolunu da koparınca sonunda ölüyor. Birde tüküren yaratık var uzaktan sana tükürerek saldırıyor, kafasını koparıyorsun hala tükürmeye devam ediyor. Daha bu da değil, yaratığın kafasını kopardıktan sonra kafası kopuk şekilde senin saldırılarını blokluyor hem de mükemmel zamanlamayla, lan nerden görüyorsun nerden duyuyorsun da benim saldırımı blokluyorsun. Telekinezi (telekinesis) bile aynı tek fark bunda batarya var güç harcıyor. Daha bitmedi, taşıma kapasitesi sadece 6 bölüm 2 sağlık şırıngası 2 batarya, bir de azıcık verdiği mermiler var geriye tek bölüm kalıyor. İki hurda toplayayım para biriksin desen toplanmıyor. Gerçek hayatta ben cebime daha çok şey toplarım. Daha çok şey varda neyse :D

Geri
Yukarı