The current BIOS settings do not fully supprt the boot device.

yusuftunc

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 aydır PC'mi kullanamıyorum. Sürekli olarak hata alıyorum mesela şu an PC açık kapatıp 1 saat sonra tekrar açmak istediğimde ATA/ATAPI devices port 1 harddiski gösteriyor port 2 DVD ROM'u gösteriyor F1'e basıp BIOS ayarlarını yap diyor. Default edip kaydedip çıkıyorum ama yine aynı. Kapatıp açıyorum resetliyorum 10 dakka uğraşınca açılıyor. İşlerimi hallediyorum oylesine reset atıyorum hemen açılıyor. Dedim gibi kapatıp 1 saat sonra tekrar açınca bu hatayı veriyor. Yine aynı şekilde bazen açtığımda : The current BIOS settings do not fully supprt the boot device. Click ok to enter the BIOS setup. Go to advanced- Boot- CSM Parameters and adjust the CSM settings to enable boot device hatası veriyor. Ama zaten enable konumunda olmasına ragmen hata veriyor. Bazen de PC'yi açıyorum hata vermiyor ama 5 --6 dakika bekledikten sonra direk bios'a giriyor. Bazen PC'yi açmaya çalıştıgımda 15--20 dakika bekliyor sonar açılıyor. Ne olur bı yardım ya. Windows'u UEFI kurdum.

• Z87A
  • i5-4440
  • Corsair 2 GB
  • Samsung 750 Evo
  • Win 8 .1 Pro 64bit
  • UEFI kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyi denedim hocam hala aynı tek sorun PC kapatıp bir saat sonra açtığımda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı