Çözüldü The disk subsystem returned corrupt data while reading from the hibernation file

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda Kozan

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce bir kasa topladım ve 1 aydan itibaren yaklaşık 6 kere mavi ekran hatası aldım. Bunların minidump dosyalarını da aşağıda paylaştım. Çoğunda memory corruption hatası yazdığı için hata bellekte olabilir deyip test ettim. Memtest86 sonuçları ve Windows Memory Diagnostic testinin sonuçlarını da paylaştım, ikisi de temiz gözüküyor. Bundan 1-2 hafta önce de aynı şekilde test yapmıştım, sonuçlar yine bu şekildeydi.

Windows 10'u 2-3 kere kurdum temiz bir şekilde, hiçbir etkisi yok.
Driverlarla ilgili bir sıkıntı olabilir mi bilmiyorum ama üçüncü parti yazılım (Driver Booster gibi yazılımlar) kullanmadım. Windows Update ile tüm driverları kurdum. Chipsetin, ekran kartının driverlarını manuel olarak yükledim.
Lütfen yardım edin. Elim kolum bağlandı ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Minidump dosyaları Google Drive linki: Minidump.rar.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    238,9 KB · Görüntüleme: 92
  • 2.png
    2.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun hangi donanımda çıktı acaba? SSD arızasından mı kaynaklanıyor? Bilgi verirseniz teşekkürler.
Henüz sistemde bir değişiklik yapamadım ama kısa sürede Windows'u yeni alacağım SSD'ye kurmayı planlıyorum. Yeni bir SSD aldıktan sonra bilgilendirmek için yazarım.
Sisteme James Donkey haricinde ek olarak görseldeki SSD'yi ekleyip Windows'u oraya kurdum. Ama buna rağmen aynı mavi ekranı almaya devam ediyorum yeni bir konu açacağım sanırım güncel minidump verilerinin analizi için. Her şey için teşekkürler.

Screenshot_1.png

Henüz sistemde bir değişiklik yapamadım ama kısa sürede Windows'u yeni alacağım SSD'ye kurmayı planlıyorum. Yeni bir SSD aldıktan sonra bilgilendirmek için yazarım.

Sisteme James Donkey haricinde ek olarak görseldeki SSD'yi ekleyip Windows'u oraya kurdum. Ama buna rağmen aynı mavi ekranı almaya devam ediyorum yeni bir konu açacağım sanırım güncel minidump verilerinin analizi için. Her şey için teşekkürler.

Screenshot_1.png
Sorun çözüldü. Bunun için yeni bir konu açtım. Detaylı bilgi için konuya buradan ulaşabilirsiniz. Kısaca söylemek gerekirse; XMP kapatınca düzeldi. Frekans değerine yeterli voltaj değeri gelmemesinden kaynaklanıyor sanırım. Herhangi bir donanım kaynaklı sorun yokmuş. Bağlantıdakileri uyguladığımda sorun düzeldi.
Sorun hangi donanımda çıktı acaba? SSD arızasından mı kaynaklanıyor? Bilgi verirseniz teşekkürler.

Screenshot_1.png

Screenshot_1.png
Sorun çözüldü. Bunun için yeni bir konu açtım. Detaylı bilgi için konuya buradan ulaşabilirsiniz. Kısaca söylemek gerekirse; XMP kapatınca düzeldi. Frekans değerine yeterli voltaj değeri gelmemesinden kaynaklanıyor sanırım. Herhangi bir donanım kaynaklı sorun yokmuş. Bağlantıdakileri uyguladığımda sorun düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı