The Elder Scrolls Serisisinin En Sürükleyici Oyunu Hangisi?

Sizce The Elder Scrolls Serisinin En Sürükleyici Oyunu Hangisi ?

• Oy verenlerin toplamı
    18

Huares

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mechanical Engineer
The Elder Scrolls serisine hakim olan arkadaşlara bir kaç soru sormak istiyorum. Skyrimi geçen sene arkadaşın steam hesabından oynamıştım bir kaç hafta sonra iş güç derken bir daha oynayamadım. Şimdiye kadar oyun oynamamışsın dedim kendime gerçi zaten pek oyun oynamamda gerçekten sürükleyici buldum. Şu sıra boştayım bir ay kadar Skyrimi oynamak istiyorum ancak araştırdığım kadarıyla seri; The Elder Scrolls: Arena - Daggerfall-Morrowind-Oblivion-Skyrim şeklinde 5 oyuna sahip. Hangi oyundan başlayacağımı bilemedim Skyrim çok çok hoşuma gitti ama hikayeden bayağı bir uzak olduğum için senaryonun tam tadını alamamıştım. Hangi oyundan başlamalıyım? Bir de oyunlar birbirinin devamı şeklinde mi ya da öyle olmasa bile bir bütünün parçası gibi duruyor senaryolar. Eğer öyleyse serinin 1.oyunundan sona doğru gitmeyi de isterim. Serinin oyunlarını oynamış arkadaşlar 1'den başlayarak 5'e kadar özetleyebilirler mi Hikayeleri ve bağlantıları tabiki Spoiler vermeden :)) (Bu arada ben Morrowindi satın alarak başlamak istiyorum oyuna özellikle ilk iki oyun hakkında geniş bilgiye ihtiyacım var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Senaryolar farklı dostum. Benim önerim Skyrim'i oynaman, e tabi Oblivion'da harika oyundur ancak senaryodan bir şey kaybetmeyeceğin için sorun olmaz. Yanlız dikkat et Skyrim oynarken sosyal hayattan kopacaksın biraz, hikayenin içinde sürükleneceksin.. :)
Ha bu arada hikayeyi anlatayım kısaca, sen sıradan bir insansın ancak damarlarında ejderha kanı akıyor! Aslında sen bir ejderdoğansın ve ejderhaları avlıyorsun. :)

Geri
Yukarı