The Elder Scrolls V: Skyrim Oyunçeviri Dil yamasında virüs mü var ?

MertDemir

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
DonanımMeraklısı
Merhabalar. The Elder Scrools V: Skyrim oyununu satın aldım ve kurdum. Türkçe dil yamasını kurucaktım fakat Norton Internet Security 2014 virüs olarak algıladı ve yama dosyasını sildi. Bu cidden bir virüs mü ? Yoksa Antivirüs programları bazı değişiklikler yaptığı için virüs mü sanıyor ?
@MF @Recep Baltaş @Ali Güngör

Ben indirip oradan kurmuştum bir sorun çıkmadı, sonra Steam üzerinden indirme falan yapıyor otomatik, mod olarak iniyor.

WS.Reputation.1 virüsü olarak görünüyor. Technopatta WS.Reputation.1 hakkında konular açılmış Norton'un belirleyemediği fakat şüpheli olarak gördüğü dosyaya verdiği isim. Şuan bilgisayarda MalwareBytes var. Nortonu kapatıp onunla tarattırabilirim fakat MalwareBytes görür mü bilmiyorum.

Virüs Total'e dosyayı koydum fakat hiç bir antivirüs virüs olarak algılamadı. Symantec de virüs yok diye gözüküyor fakat bende virüs görüyor.

Oyunçeviri'den kasıtlı olarak kirli bir dosya çıkacağını düşünmüyorum ancak insanlık hali, internet, kontrol etmekte fayda var. Çeviri dosyalarında bu tür yanlış alarmlar olması da doğaldır. Emin olmak istiyorsan Norton dışında MalwareBytes ile bir tarat bakalım. Yüzde 95 yanlış alarm.

Virüs Total'e dosyayı koydum fakat hiç bir antivirüs virüs olarak algılamadı. Symantec de virüs yok diye gözüküyor fakat bende virüs görüyor.
Virüstotal çıktısını neden paylaşmadınız? Virüs yok diyorsa yoktur. Malwarebyte ile tarayabilirsin ancak virüs olmayan şeyi virüs demeyecektir.

Oyunçeviri ekibi yama dosyasını bir çok kez taratıp, virüs olmadığını teyit etmişlerdi. Hatta sizin bahsettiğiniz konu ile alakalı bir konu daha vardı diye hatırlıyorum Oyunçeviri forumunda, bir sorun teşkil etmediği falan yazıyordu. Sorun çıkaracağını zannetmem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı