The Forest başlangıçta neler yapılmalı?

Hayatta Kalma Rehberi
Crafting Rehberi
Base kurmak için alanlar
Savaş, Craft, Avlanma, Gizem Rehberi
Silah Lokasyonları
Bilgilerle birlikte Forest haritası
Şimdi burda harita var. Fakat ben nerde olduğumu, nereye gideceğimi nasıl bileyim ?

Bana soracak olursan ağaç kesmek işkence olduğu için ilk gün bir klübe yapılıp ardından oyundaki testereyi almak gerekir. Testere benzin ile çalışır eğer etrafı biraz olsun keşfetmeye başladıysan göreceksin ki benzin bidonları var onlar ile çalışır çok hızlı bir şekilde ağaçları düşürebilirsin.

Bana soracak olursan ağaç kesmek işkence olduğu için ilk gün bir klübe yapılıp ardından oyundaki testereyi almak gerekir. Testere benzin ile çalışır eğer etrafı biraz olsun keşfetmeye başladıysan göreceksin ki benzin bidonları var onlar ile çalışır çok hızlı bir şekilde ağaçları düşürebilirsin.
Demek istediğimi anlatmışsın :)

Ok ve yay yaptıktan sonra ağaç ev yapmanı öneririm. Evinize giremiyorlar hiçbir türlü. Siz de aşağıdakileri okla takır takır indiriyorsunuz. Ama ok ve yay yapmadan ağaç evde oturmayın, altınıza toplanınca gitmiyorlar. Bu arada halat yapmak için 10 kumaşı birleştiriyorsunuz. Tuzak vs. kurun ki aç kalmayın. Suyu hala çözemedim, yardım edebilecek var mı? Su nasıl ve nereden içeceğim? Daha sonra sandal yap ve başka bir adaya yerleş. Gece olunca oraya gidersin. Ve eşyaların ne işe yaradığına dikkat et, yarım saattir acıktım diye enerji veren atıştırmalık yiyormuşum. Ondan ne işe yaradıklarına bak. Gerisini zaten öğrenirsin, güzel oyun. :D

Tencere bulup suyu tencereye doldurup daha sonra ateşte pişirip içebilirsiniz. Başka bir yöntem de kaplumbağa öldürüp kabuğuyla su toplayıcı yapabilirsiniz. Yağmur yağdığı zaman içine dolacaktır.

Oyuna girdiğin ana ekranda "developermodeon" yazıp Enter tuşuna bas. Herhangi bir yazma yeri çıkmayacak sen yine de yaz. Daha sonra oyuna girip F2'ye bas. Bu sayede x,y,z koordinatlarını öğrenebilirsin. F2'ye 2 kez basarak kapatabilirsin koordinatları.
ben su içmeye giderken bu yamyamlar beni yakalayıp astı. Save'e mi döneyim burdan mı kurtulayım ?

Geri
Yukarı